| MaraMadalina1888 a întrebat:

Vreau sa folosesc placa in fiecare zi (am părul ondulat si imi sta infoiat si vreau sa-l îndrept) Am folosit-o zi de zi în afară de o zi doua pe saptamana la 180° uneori si la 200°(rar), folosesc sampon si balsam, de curând am renuntat la uscator pentru a nu-l deteriora mai mult.Are un efect foarte mare asupra părului? O sa iau si protectie termica (cum se foloseste?)Vreau niste masti pentru par facute acasa si cateva sfaturi pentru a nu se despica/deteriora.Mersi

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Placa de par o sa iti deterioreze parul chiar daca folosesti protectie termica. Am folosit placa de par mult timp pana am ajuns la concluzia ca nu e ok. Acum folosesc o masca de par de la l'oreal cu ulei de cocos pe care o aplic dupa ce imi spal parul, doar pe lungimea parului, nu si pe scalp. Apoi il usuc putin dupa care folosesc o perie rotunda. Ma ajuta sa am parul drept in felul asta. Incearca si tu. Poate renunti la placa.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce placa vrei sa folosești pentru ca este și placa de surf, snowboard, par, skateboard, placa dentară...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de ce nu-ți place părul creț? E foarte frumos. Mie tipul ăsta îmi place cel mai mult la o fată

| MaraMadalina1888 explică (pentru anonim_4396):

Nu e creț, e o combinatie intre creț si drept.Sta oribil

| christall a răspuns:

In timp parul ti se va strica. Si eu am folosit placa ca nu-mi placea parul cret. Acum vreau sa-l mai am cret asa si nu mai sta. Eu am folosit si protetectie termica, dar tot mi l-a deteriorat. Nu te-as sfatui sa faci asta.