| zandra a întrebat:

Vreau sa imi prind parul in coada, nu il suport pe spate, insa parca m-am saturat de aceeasi coada de cal. Stiti si alte metode, idei de cum as putea sa imi prind parul in coada?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Știi să împletești?

| Dandinelle a răspuns:

Eu imi impletesc partea din fata ca sa para ca mi-am impletit bretonul, sau prind codite mici - trase din partea din fata pe laterale (ca la fetite cu fundite) sau impletesc doua cozi spic, simplu doua cozi. Nu stiu daca ai incercat sau ai parul indeajuns de lung, prinde in coada de cal si desfa putin coada si inverseaz-o, gen intorci coada in par, pe partea de sus, si pica frumos. Gasesti la magazinele de accesorii clame pentru coc, poti sa-ti faci semi-coc (anii '80) cu doar partea de sus prinsa, lasand parul deschis partea de sub ureche.