| Ayna a întrebat:

Vreau sa imi vopsesc parul dar inca nu stiu ce culoare si vopsea.Care este cea mai solicitata vopsea de par.Si de ce?
Si alta intrebare e pentru fetele care si-au vopsit deacum parul...nu va pare rau?
Am parul pina aproape de fund si nu a fost colorat niciodata!

Răspuns Câştigător
| Dragutzica_2613 a răspuns:

Palette e cea mai solicitata! Totusi, daca vei folosi aceasta vopsea te sfatuiesc sa iti tunzi din par, macar 1 sfert! Pentru ca daca vei folosi Palette nu va fi bine! Mai bine tunde un sfert din par! Si nu are de ce sa-ti pere rau! Sper sa nu mai ai probleme,sau daca nu esti sigura pe raspunsul meu,du-te la coafor sa te sfatuiasca si tot acolo ti-l face! Sper sa te fi ajutat, draga mea! Funda, douar 1 te rog!

3 răspunsuri:
| Beatrice_5910 a răspuns:

Cele mai solicitate culori sunt cele cu reflexe de aurii pornind de culori naturale. De exemplu : blond inchis, saten cu reflexe aurii, brunet ciocolata. Dar se paorte si blondul scandinavic si negru pur. Eu am parul vopsit de 4 ani. Am pornit de la saten dechis (culoarea naturala a mea ) la saten inchis. Apoi dupa 2 ani m-am facut blonda dar treptat. Am inceput sa adaug suvite timp de vreo 4 luni (ma vopsisem de 2 ori ) apoi m-am vopsit cu totul blonda am folosit de la Londa culoare 01 si i-am fost fidela timp de 2 ani. Recent de vreo 2 luni m-am vopsit un blond mai natural cu Garnier 8 si sunt multumita de culoare. Nu regret ca m-am vopsit, parul meu a fost tot timpu sanatos fiindca il ingrijeam. Puneam ulei de masline cu 3 ore inainte sa ma spal p cap si desigur sampon balsam si o masca, si uleiul pentru varfuri despicate de la Avon.

| missReckless a răspuns:

Buna.
Mi-am vopsit parul de vreo 6-7 ori timp de 3 luni, inclusiv treceri de la negru-albastrui la blond. Am folosit Casting Creme Gloss (negru), Palette (rosu, apoi portocaliu), decolorant Kallos (pentru blond), verde (la salon), Garnier (negru din nou). Si totusi, parul meu e destul de sanatos datorita mastii de par de la Kallos - Placenta. big grin
Succes.

| NoCharachter a răspuns:

Palette e cea mai solicitata vopsea. Dar daca ai parul atat de lung nu ar fi frumos sa-l strici cu vopsele, ca dupa o sa se rupa si-o sa devina mai sesnibil.