| MissCupcake_7313 a întrebat:

Vreau sa ma fac pitipoanca pentru 2 saptamani dar nu stiu cum imi dati niste sfaturi. Cum sa ma imbrac? Cum sa ma machiez? Cum sa ma comport?

Răspuns Câştigător
| RoseNightmare a răspuns:

Pitzi = genul de fete care folosesc mult ruj si mult machiaj, dar foarte mult. Apoi haine mulate si cu decolteu sa li se vada balcoanele.Tocuri mari. poate si ochelari de soare sa para mai pitzi si la comportament Sa scrie la status versuri cocalare copiate de pe net : Sunt frumoasa si isteata si toti ma invidiaza. Le transmit de la distanta ca cine nu ma place e o zdreanta.

Pitipoance=Fetele care au poze numai in oglinda, cu buzele de 1 km laughing), machiate pana dau pe afara, buzele date cu un PINK deala de te ustura ochii, isi fac poze cu euro, dolari, sau mai stiu eu ce, postate pe hi5 rolling on the floor, si cam atat.

astea sunt 2 pareri diferite...deci cam asta ar trebui sa faci:
sa te machiezi strident
sa porti hainde mulate...etc
cum scrie mai sushappy

| ElenaPopescu02 a răspuns (pentru RoseNightmare):

Daca o fata se imbraca in haine mulate nu inseamna ca e pitipoanca! Si merge si un decolteu atata timp cat e combinat cu ceva mai lung!

15 răspunsuri:
| redrosegirl a răspuns:

Simplu! Iti cumperi haine roz, accesorii roz, incaltaminte roz, te faci blonda(succes garantat), dar poti ramane si la culoarea pe care o ai acum.machiaza-te in exces, da-te cu o tona de fond de ten, pudra, rimel, creion, fard pentru ochi in culori tipatoare si urate.
Imbracate colorat ca la circ, sa arati precum un papagal,"ia-ti niste fite"(aere de vedeta), da-te "mare"ca asculti manele si ca seara sde seara dansezi in cluburi, ca te cauta baietii...
Si vei fi o pitipoanca, vei fi cea mai invidiata de celelate.
Dar dupa aceasta "schimbare", ai mari sanse sa nu te mai aprecieze nimeni, sa fuha toti de tine, asa ca renunta la ideea asta absurdakiss
Pa, pa
Te-am pupat!

| PredatoR a răspuns:

Colanti, haine cat mai strimte, decolteuri, tocuri, cizme pana la genunchi, haine roz sau act mai colorate, vopsita, machiaj strident, cercei mari, geaca lucioasa, lanturi, bratari, inele tot felul de bijuterii, pensata cu sprincenele subtiri, in general haine strimte sa iti iasa foarte bine in evidenta formele sa te comporti uneori aroganta sau sa fii foarte de gasca cu tupeu sa te lauz, parul despletit dar aranjat, cam asta e necesarlaughing funda? uitate la o pitipoanca sa vezi ca are exact aceeasi descrierehappy si cand te dai cu ruj date cu o culoare stridenta de preferat roz, si date cu o tona de parfum si mergi la misto asa cu aere pe tine funda?

| † RคŁûċค ◕ a răspuns:

2 saptamani?laughing))) eu zic ca ii vei indeparta pe toti de tine.:*

| DoarOana a răspuns:

Am gasit ceva funny pe net :

20 de indicii ca esti/este pitipoanca
Published on 5 Jun 08, in Diverse.

It has 76 comment.

Lista de mai jos contine stereotipurile pe care le am eu fata de aceasta specie. Avand in vedere ca au loc tot felul de mutatii in cadrul acestei comunitati, lista este perfectibila. Lista a fost conceputa intr-o pauza de lucru si se bazeaza pe observatiile asupra unui esantion semnificativ de persoane de sex feminin pe parcursul a 18 ani de existenta (exact, de la 5 ani stiu ce-i aia pitipoanca).

Asadar, esti/este pitipoanca daca:
Esti tunsa cu breton.
Iti faci buze de Angelina Jolie doar cu ajutorul rujului.
Ai telefon scump, pe care nu primesti nici un telefon.
Soneria telefonului e: cea mai difuzata piesa de la Kiss FM, o manea, ceva nastrusnic (cazy frog, te cauta un fraier etc.).
Garderoba ta contine: blugi cu talie joasa impodobiti din plin cu strasuri si/sau motive chinezesti (dragoni, flori, porumbei etc.) si/sau o fusta pe care o purtai la 15 ani in combinatie cu o pereche de colanti.
Fiecare propozitie din discutia cu prietena ta cea ma buna incepe cu fata – semn ca te-ai civilizat oleaca si nu mai folosesti fa.
Fiecare discutie la telefon se incheie cu te pup pa – a se citi articolul lui de ce?
Jobul tau presupune interactiunea cu lumea: vanzatoare in mall, ofiter de credite la BRD, sampler, fotomodel la auto-showuri, animatoare in discoteca.
Ai o masina despre care nu stii decat ca are 4 roti si un volan.
Detii o oja de culoare: magenta, cyan, rosu-carmin, negru, fuxia.
Stii sa gatesti: cereale cu lapte si apa plata cu lamaie.
Stii secretele tuturor discotecilor din oras (ce chelner serveste bine, unde e mai ieftin, cand sunt petrecerile la care vin oameni cu bani).
N-ai fost in viata ta la munte (daca ai fost, ai urcat in tocuri cui).
Contul de Haifaiv e primul lucru pe care-l verifici dimineata.
Te machezi in bar/in autobuz/in masina (in mers sau la semafor).
Daca te saluta pe strada unul chel mai negricios si mai mic de statura crezi ca te-a salutat Ronaldo. Daca nu e chel, e Cristiano Ronaldo (diferenta dintre cei doi e nesemnificativa pentru tine).
Daca proful de la facultate (drept, comunicare, economie) iti pune 4 inseamna ca are ceva cu tine. Daca-ti pune 10 inseamna ca te vrea.
Telefonul (verde, roz sau alta culoare nefireasca pentru un telefon) e cu clapita si e cel mai bun aparat foto pe care il poate concepe mintea ta.
Daca partenerul de discutie pronunta cuvantul metempsihoza ai senzatia ca te face bolnava mintal.

*********

Ce cred eu:

imbraci ceva roz cu pufulet de jur imprejurul gatului (de ex)
blugi stramti
buze cu luciu de buze roz
unghii vopsite in culori care iti atrag atentia
par intins cu suvite (este rimel pentru par care merge dupa prima spalare)
comportament ca o diva
bijuterii care mai decare mai frumoase.

| NickiMinaj a răspuns:

rolling on the floor)))) SUPERB.
Fata, nu stiu. Daca imi iesea crezi ca mai eram p-aici sau o ardeam lejer intr-un BMW?

| deeeeeeaaa a răspuns:

Proasta decizie rolling on the floor

| babydolldeea a răspuns:

Multtttttt rozzzzzzz mai ales rujul sa fie un roz tipator mult bronz si foarte multe fite sa nu uitam de haine foarte fitoase cel mai important este sa fii tipatoare piti=culori tipatoare foarte mult roz siiiiifoarte multe fite

| MissCupcake_7313 explică:

Vreau ...asa de curiozitate sa vad ce zice lumea.Si pana la urma care e problema vostra daca vreti sa ma ajutati bine daca nu, nu si gata!@daniEL88-ok... app nu e o obsesie sau fenomen pshic, cel putin in cazul meu, ideea e ca vreau sa vad daca voi fi mai apreciata sau nu.
Orcum multumesc pentu sfaturi!love struck

| micutzagirl a răspuns:

Oare eu sunt singure care se intreaba de ce, Dumnezeule, vrea fata asta sa devina pitipoanca pentru 2 saptamani? straight face straight face straight face

| daniEL88 a răspuns:

Unii is bolnavi...
poti incepe prin a nu face nimic, avansezi repede asa!

| daniEL88 a răspuns:

Mie imi pari cam pitipoanca numai din intrebare...ma gandesc ca e un fenomen psihic si asta "vreau sa fiu pitipoanca", o dorinta nestapanita, o obsesie pana la urma...succes in transformare

| daniEL88 a răspuns:

Atunci explicati-va din intrebare ce urmariti, nu puneti intrebari gen: ce taie mai bine carnea, lama sau cutitul (si noi trebuie sa ghicim ca "gigel" vrea de fapt sa vedem noi ce raspundem ca el se plictiseste si nu are ce face si probabil are de gand sa isi taie venele peste 2 saptamani)

| CapitanuSemafor a răspuns:

Intreaba un baiat (normal, nu vreun cocalar) cum considera el ca o fata arata si se comporta ca naiba. Urmeaza instructiunile si o sa reusesti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-te pe pitipoance.ro.o sa vezi destule.si comentarii pe masura.