| Dimeth0988 a întrebat:

Vreau sa ma vopsesc cu sampon colorat blond, eu sunt satena si am decat 2 suvite cu vopsea blonda cenusie,ar fi trebuit, dar au iesit un castaniu, daca ma voi face cu sampon colorat, nu vopsea, IN CAT TIMP SE VA DUCE, PANA SE TERMINA VARA? SI O SA IMI IASA BLOND SAU TREBUIE SA MA DECOLOREZ?

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Incearca tu sa te faci cu sampon colorant sau nuantator blond.O sa vezi ca nu merge.De ce? Pentru ca samponul si nuantatorul nu au putere de deschidere.Ca sa obtii un par mai deschis decat il ai tu natural trebuie sal decolorezi cu 1-2 tonuri(depinde de cat de deschis vrei) si acest lucru nu se poate decat cu vopsea sau decolorant.
Daca nu vrei sa iti arzi parul foloseste macar o vopsea fara amoniac cum e cea de la revlon sau avon.