| sweetys a întrebat:

Vreau sa mai scap de 4-5 kg. Dar nu imi gasesc motivatia. Adica nu pot sa renunt la dulciuri, am incercat sa le reduc treptat, dar ispita e prea mare. Idei? Mesaje mai dure, pe care sa mi le pun pe frigider? Ceva motivational?

Răspuns Apreciat de Editori
| Adry05 a răspuns:

Pentru ca-ti impui. Daca nu te-ai gandi ca n-ai voie, n-ai mai simti asa ispita.
Nici nu mai cumpara dulciuri. Eu de exemplu nu-mi cumpar decat daca sunt la cumparaturi si atunci pe moment chiar simt ca mi-e pofta si iau cat sa mananc o singura data (Gen 1-2 gogosi/ o ciocolata mica etc.). Daca ai dulciuri in permanenta in casa e logic sa ti se si faca pofta mereu. Daca cumperi cat sa mananci o data, macar stii ca faci miscare pana la magazin sa-ti iei iar. laughing

9 răspunsuri:
| romanianglorious a răspuns:

Mananc dulciuri in fiecare zi, si tot slab is, adica 190 cm, 60 kg...

| RAY a răspuns:

Manca fructe,legume,evita sucurile gen coca cola,sprite alea sunt mai rele ca dulciurile,o faci pentru sanatatea ta,dulciurile duc la diabet,boli cu inima,hipertesiune, cancer, oboseala, alergii, isi distruge organismul, uitate la doc gen sugar

| sweetys explică (pentru romanianglorious):

Esti din categoria vrajitoarelor. Nu mai zice asa ceva ca o sa te trezesti la usa cu fete ce furci si topoare si o sa fi ars pe rug. laughing

| sweetys explică (pentru RAY):

Sucuri nu beau. Dar mananc destul de multe dulciuri. Am incercat si cu fructe dar simt nevoia de zahar procesat

| RAY a răspuns (pentru sweetys):

Poti manca ciocolata neagra, inhiba pofta de dulciuri si proteinele la fel

| StrongHeart a răspuns:

Salut!
Totul tine de disciplina. Disciplina e mult mai importanta decat motivatia din punctu meu de vedere.incepe cu ceva simplu precum mersul pe jos.Iesi la o plimbare in fiecare zi. Dupa un timp mai indelungat chestia asta va deveni ca spalatul pe dinti, o vei face fara sa te gandesti deoarece iti intra in caracter.Tu practic trebuie sa antrenezi "muschiul" asta al disciplinei. Apoi poti sa alergi in fiecare zi ideea e sa incepi cu ceva simplu si sa faci asta zi de zi.Iti pot recomanda pe cineva care m-a ajutat enorm la randul meu, daca te descurci cat de cat cu engleza.Am sa iti las aici un link :https://www.youtube.com/watch?v=cKelkKvm49Y Bafta si tine-ne la curent cu rezultatele!

| peperonies a răspuns:

Incearca sa iti faci tu ceva cu indulcitori in loc de zahar.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Daca nu vrei sa renunti la ele, nu o fa. Eu nu mi-am schimbat alimentatia "drastic", dar in schimb am facut sala, inot, alergat vreo 3 km + plimbat in fiecare seara. Asta cand era vara.

| romanianglorious a răspuns (pentru sweetys):

Bagi frica in mine laughing vorbesc serios, mananc foarte multe dulciurii, dar fumez si sunt fotbalist, deci nu pot sa ma ingras laughing