| Adriana0717 a întrebat:

Vreau sa-mi fac 2 gauri in aceiasi ureche si m-am gandit sa merg la bijuterie sa mi le fac.
As vrea sa stiu daca doare foarte tare si daca dupa trebuie neaparat sa port cercei de aur/argint si de asemenea daca mai trebuie sa am grija si la alte detalii?

Răspuns Câştigător
| ticaela a răspuns:

Eu mi-am facut acum 3 luni doua gauri. Nu iti face griji nu o sa simti nimic, nu doare chiar delocwinking ...Si da, dupa ce ti-ai facut gaurile trebuie sa porti cerceii medicinali 3 sau 4 saptamani, iar dupa ce ii dai jos ar fi bine sa nu bagi ''tinichele'', eu am bagat si mi s-a infectat urechea happy. Ca sa ai grija poti doar sa nu pui mana murdara si cam dupa o saptamana sa iti dai jos cercelul medicinal si sa te dezinfectezi cu spirt sau cu crema de galbenele.winking

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Da te doare dar nu foarte tare. Mai naspa e pe cartilaj, zona tare a urechei. Trebuie sa porti cerceii medicinali care ti pune la salon, nu mai stiu cat timp, probabil vreo 2 saptamani apoi poti purta ce cercei vrei tu. Eu am de 5 ani asa piercinguri si n-am avut nicio problema, or fost saptamani in care nu mi-am pus cercei si incepe sa se astupe gaura, dar daca fortez un pic cu cercelul se face la loc.

| Amyyyyyyy a răspuns:

Off.Tin minte ca si eu faceam la fel dar eu aveam 10 ani.Nu iti mai face atatea girji ...Intr-adevar trebuie sa porti o vreme cercelul medicinal si cat despre durere nu iti face griji o sa auzi un POC! si o sa fii uimita cat de repede si de nedureros o as fie doar sa ai girja sa ii spui la femeia pe care ti le va face sa aiba rija sa nu ti le faca foarte apropiate[mie mi s-a intamplat asta sa mi le faca preaaa aproape si a trebuit sa astup]