| countessbathory a întrebat:

Vreau sa-mi pun extensii la par... ele dauneaza muult la par? vreau sa stiu riscurile

24 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

Depinde cat de sanatos este firul tau de par.
Daca ai parul sanatos...nu dauneaza.
Trebuie sa ai foarte mare grija cu extensiile.
In primul rand, ar fi bine sa fie de calitate(din par natural).
Cand dormi ...ai neboie de o bonetica sa iti protejeze parul.
Daca extensiile nu sunt naturale....intreaba tipa care ti le pune..cu ce ai voie si cu ce nu sa te speli.Cunosc o tipa care si-a aplicat balsam pe extensii si aratau de parca le-ar fi ars.
Trebuie sa ai foooarte mare grija cum te piepteni...sa nu ti le rupi.

| andreea8888 a răspuns:

Este foarte daunator, pentru ca oricat de grjulie ai fi, extensiile(naturale sau nu), slabesc structura parului afectand lungimea si forta acestuia dupa o perioada destul de scurta, acesta incepand sa cada sau sa se rupa de aproape de radacina, deoarece este stransa aproape de scalp, fiecare suvita de extensie!
Mai este o problema destul de serioasa:parul nu mai creste, si tot ceea ce creste, trebuie tuns, deoarece, neavand libertatea sa ''respire'' normal, se spicuieste la varfuri!
Daca nu este spalat des, diferenta va fi foarte vizibila, plus ca de fiecare data cand te vei vopsi, parul natural va avea o alta nuanta decat extensiile!
Va fi o schimbare radicala, dar este si o confirmare care sustine snobismul si neincrederea de sine(observ asta acum, cand privesc cu durere in urma, si imi amintesc parul frumos si des ce acum 2 ani era doar al meu, natural, fara extensii si fite)
Este alegerea ta daca vei face sau nu acest pas, dar, parerea mea persoanala este ca nu ai nevoie, pentru ca, nu vei fi fericita cand iubitul tau va incerca sa te mangaie in par si vei simti durere in loc de placere, cand va trebui sa te gatesti la coafor toata ziua cand acestea se vor incurca si vei vedea ca nu iese parul asa cum doresti, sau cand lumea iti va spune ca iti statea mai bine inainte!
Mai bine iti cumperi niste hainute de marca, frumoase, cateva machiaje si schimbi ceva la parul tau, iar toate acestea te vor ajuta sa te vezi mai frumoasa si fara extensiile!

Cu drag,
Sabina

| aby a răspuns:

Eu zic sa te mai gandesti si sa nu-ti pui.Sunt foarte daunatoare.Am avut si eu si iti spun din propria experienta.Este posibil sa iti cada si parul.

| alexandra_1780 a răspuns:

Depinde de tipul de par.........eu am avut si mi-au cam distrus parul

| bubukid a răspuns:

Nu e adevarat.eu am extensi de 2 luni si sunt foarte multumita de ele...sunt extensii clip on...care se prind cu clame sinu dauneaza absolut deloc firului de par.cu 8 mese... o sa ai ceel mai lung si cel mai frumos par...si poti incerca orice culoare ...suvite nebune ...si ce`l mai important... le poti da oricand jos. ...si se pun in maxim 10 min big grin
ti le recomand cu placere...cu toate ca sunt putin cam scumpe... dar se ingrijesc foarte usor

| Encore a răspuns:

Ma nu stiu care ar fi scopul thinking

Cel putin pentru mine o fata fara extensii mi se pare mai draguta decat una care sa o apuc mai tare de par cand ma sarut cu ea sa ii cada parul... urat, bafta! :*

| bayatdolce a răspuns:

Esti frumoasa si fara extensii. dar daca vrei... ele nu dauneaza deloc... din contra... ajuta la cresterea parului tau natural deoarece nu il arzi, nu-l strici sa ce va mai faceti voi fetele la par... si nu mai trebuie sa-l tunzi des... astfel parul tau natural creste acum mai ramane sa decizi ce fel de extensii vrei pe clips pe bile pe...winking succes
ps: sa-mi dai poza cu extensii daca iti pui :d sa te vad si cu. big grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inca o countessaaaaa.salut.doamna countessa, domnul conte nu ti-l mai extinde si el din cand in cand? daca nu, dai un motiv serios si o sa o faca. da spune-i numai sal extinda nu sa-l si smulga.succes la ...motiv.si la extindere.eu i l-am extins sotiei mele de cateva ori da acu se tunde foarte scurt si nu prea mai am succes.bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sati zis eu am extesii si nu am patit nimic si este din par natural.cunosc o fata care punebig grinalexandra_nicoleta43 si eu mi-am pus si nu este nimic. dar trebuie sa il ingrijesti ff bine...sa iti faci in fiecare zi baie.pentru k daca nu faci faci cojite si sa te speli binehappysi cum il piepteni il piepteni fffff bine si si ffff usor...asta este tot.si sa-ti pui extensii .meritatonguepwp.sati puii.sucess

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vreisa vb despre extensii contacteaza`ma cristina_sweet_girl07 si eu aplic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aplic extensii din par 100% natural calitate superioara netratat chimic,
diverse culori si modele :keratina, microring (4 ron/suvita +manopera gratuita )
sau clip on set full head 300 ron. Distribuim in toata tara in maxim 24 h si aplicam
in Bucuresti si alte orase.
Pentru mai multe detalii si programari nu ezitati sa ne apelati la numarul de telefon
0754906417 sau prin e-mail corina_ext@yahoo.com. CALITATEA FACE DIFERENTA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da parerea mea este ca dauneaza foarte mult, eu am avut extensii si sincer cand le-am dat jos m-au speriat cu cat de putin par am mai ramas in cap si era si foarte degradat, acum folosesc foarte multe tratamente si a inceput sa-si revina dar nu foarte mult si am 3 luni de cand le-am dat jos! sfatul meu este sa nu va puneti mai bine lasati-va parul sa creasca si folositi petrolum pentru cresterea parului este foarte bun eu l-am recomandat la foarte multe fete care aveau extensii si le-au dat jos si acum folosesc tratamentul recomandat de mine si sunt foarte multumite!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa-ti pui extensii te sfatuiesc sa-ti pui clip on

is cele mai bune

eu am si sunt foarte multumita de ele

daca iti pui cu katerina vei ajunge sa chelesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! eu am extensii de pe data de 10 ianuarie 2010. vreau sa-ti spun ca s-au intretinut f bine, incat si stilistul la care am mers din 2 in 2 luni s-a minunat cat arata de bine. eu am parul blond, decolorat si ar fi trebuit sa se strice. nici vorba!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e la 6 oara cand mi le pun iar in fiecare luna trebuie sa ti le urci! acum depinde cu ce vrei sa ti le pui, eu le am cu caspe si nu vad nici o dauna de care sa ma plang, nici nu-mi cade parul pentru ca nu le-am pus lipite aici unde sunt eu in spania asa le pun cu lipici si capse si iti dureaza ceva timp! pune-ti linistita ca nu iti dauneaza la par

| extensiicuclips a răspuns:

Extensii de par natural microring
PRET - SET DE 100 SUVITE
MICRORING
• 50 cm lungime = 210 ron - 2. 10 bani sivita + 25 ron microringurile(inelusele- sistemul de prindere)+ manopera 1 ROn = 335 ROn
• 55 cm lungime = 230 lei =2. 20 bani suvita345Ron
• 65 cm lungime = 320 lei= 3. 20 bani suvita + 25 ron microringurile (inelusele- sistemul de prindere)+ manopera 1 ron =445 ROn
• 70 cm lungime = 320 lei = 3. 40 suvita + 25 ron microringurile ( inelusele- sistemul de prindere)+ manopera 1 ron 445ROn

Extensii de par keratina
• 55 cm lungime =220 ron - 2, 20 ron buc. + 1 leu manopera
• 60 cm lungime =280 ron - 2, 80 ron buc. + 1 leu manopera
• 65 cm lungime= 300 ron - 3, 00 ron buc. + 1 leu manopera
• 70 cm lumgime = 320 ron - 3, 20 ron buc. + 1 leu manopera

Extensii de par clip- on
• clip- on 50 cm Set full head 10 piese 18 clipsuri lungime 265 ROn
• clip- on 55 cm Set full head 10 piese 18 clipsuri lungime 285 ron
• clip- on 60 cm Set full head 10 piese 18 clipsuri lungime 325 ROn
• clip- on 65 cm Set full head 10 piese 18 clipsuri lungime 345 ROn
• clip- on 70 cm Set full head 10 piese 18 clipsuri lungime 385 Ron

Intretinere
• Dat jos extensii cu keratina - 1 leu pe suvita (descurcat gratis, munca este dubla si dureaza in jur de 2- 4 ore 100buc)
• Remontare extensii microring - 0, 70 bani pe suvita (inelusele cumparate separat de catre clienta)
• Ridicare trese de par(tip perdea) - 10 lei mesa
• Montat tresa de par (mese prinse in par cu ajutorul a 5 ineluse pe fiecare rand )- 20 ron (bucata)
• Dat jos tresa de par 7 lei de fiacare mesa
• Modificare extensii din clip on, tresa, coada in microring sau keratina 0, 25 bani pe suvita (cu keratina clientului )
• Modificare coada de par in extensii cu clips 20 lei
• Modificare tresa, extensii clip on in coada de 20 lei
PRETURI ACCESORII
• keratina ( pentru. modificarea extensiilor) - 150 bilute 55 ron
• ineluse (pentru extensiile cu microring) - 100 buc. 30 lei
• mese colorate(ros, albastru, mov ) cu un clips 5 ron
• clipsuri - 2 lei buc.
• Bentita, cordeluta din par impletit 15 ron
• Cleste pentru monatat extensii cu microring 40 ron
COAFAT
• ondulat par scurt - 10 lei ( lungime 5- 10 cm)
• ondulat par mediu - 17lei (lungime 10- 50cm)
• ondulat par lung - 23 lei (lungime 50- 66cm)

tel:0742.450.307

| samantha_5298 a răspuns:

Iti spun din experienta proprie ca DA! Sunt daunatoare! Din cauza faptului ca nu ai cum sa perii suvitele de care extensile sunt prinse in acel loc se formeaza galme de par ce trebuiesc taiate. Iti recomand cu caldura sa ai putina rabdare si sa lasi parul tau sa creasca sau daca vrei cu adevarat un par mai lung iti recomand extensiile cu clips

| countessbathory explică:

Meersii mult de sfaturi...am decis sa NU-MI pun extensii!

| bombonikaroz a răspuns:

Si eu m-am gandit sa imi pun dar in timp iti cade parul de la ele si m-am razgandit big grinbig grinbig grinwinking tongue

| andreea1988 a răspuns:

Nu dauneaza, eu am purtat 3 ani continuu
Aplic extensii de par natural cu microrings(50 cm toate culorile)! cel mai mic pret de pe piata 3, 5 RON
MANOPERA INCLUSA IN PRET!
Pentru detalii : Andreea 0762. 721. 750
Bucuresti

| andreea1988 a răspuns:

Nu dauneaza, eu am purta 3 ani incontinuu
Aplic extensii de par natural cu microrings(50 cm toate culorile)! cel mai mic pret de pe piata 3, 5 RON
MANOPERA INCLUSA IN PRET!
Pentru detalii : Andreea 0762. 721. 750
Bucuresti

| Panait_Christina_1967 a răspuns:

Am avut extensii microring care pentru un timp arata super glam si totul e extraordinar. Cere multa atentie, sa ai rabdare sa investesti bani multi pentru ingrijirea extensiilor (ma refer la cele naturale care le poti reutiliza), in fine arata bine si glam But! exista un DAR si un risc pe care trebuie sa l iei in considerare firul de par este foarte solicitat, strins ca intr o menghina, nu se mai hraneste nu se mai oxigeneaza cum trebuie, ca urmare devine tern, lipsit de stralucire, se rupe si astfel da senzatia ca nu mai creste deloc. Daca mai ai si parul vopsit si cum a fost al meu fin, parul va suferii si mai mult iar problemele le vei vedea dupa scoaterea completa a extensiilor. Extensiile tip microring, trebuiesc ridicate la 1-2 luni deci alti bani, iar la maxim 3 luni e bine sa le scoti de tot si sa lasi parul sa se refaca -daca se mai reface lol... in fine, eu am trecut prin asta si cit de mult mi au placut deoarece dadeau volum si lungime parului meu care genetic nu e super dotat, nu cred ca voi mai incerca soon acest tip permanent. Mai degraba daca totusi vrei lungime si volum si nu vrei ca parul sa fie afectat iti recomand Extensiile invizibile type "HALO" INVISIBLE EXTENSIONS, sunt excelente si efectul este similar plus parul nu este afectat DELOC! happy Succes xxx

| MariaNarcisa33 a răspuns:

Eu am extensii de 2 ani si nu am observat efect daunator. Parul meu este straluctoare si frumos. Recomand brandul Star Whisper, deoarece extensiile lor sunt din par 100% umana si natural. Iate site-ul lor https://starwhisperhair.com/