| hecamefrommetalland a întrebat:

Vreau sa-mi vopsesc parul cu o vopsea semi-permanenta,ceva gen sampon nuantator. Vreau sa mi-l fac rosu, iar parul meu natural este negru.Trebuie sa-l decolorez inainte?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Daca parul tau e natural acum il vopsesti direct, doar din negru in alb nu se va transforma.

1 răspuns:
| PeFuga a răspuns:

N-am inteles ce voia sa spuna persoana careia i-ai dat funda. In fine.
Nuantatorul rosu pe par negru nu va iesi rosu! Ar trebui decolorat parul, insa daca il decolorezi si apoi torni nuantator, cand se duce semipermanenta vei ramane blonda (sau morcov, ceva de genul asta).