| NoName_9844 a întrebat:

Vreau sa scap de pigmentul de brunet pana la vara. M-am hotarat sa folosesc ceai de musetel, in 5/6/7 luni, jumatate de an. Credeti ca as putea scapa de acest pigment negru? Mentionez ca nu este chiar negru, deoarece am folosit vopsea de culoare saten inchis si a iesit negru. Acum este maro inchis dar nu este brunet.

Nu vreau decolorari de aceea sunt dispusa sa astept jumatate de an sau chiar mai mult pentru a se decolora

Deci credeti ca folosind ceai de musetel la clatire in timp indelungat pana in iunie/iulie ar merge?

2 răspunsuri:
| DMuffin a răspuns:

Pai daca esti vopsita cu o culoare inchisa, aproape de negru va incepe dupa mai multe spalari sa se duca... dar te asigur ca ceaiul de musetel nu inlatura pigmentul ci doar face parul blond mai stralucitor deci ar trebuie sa iei in considerare sa te vopsesti din nou

| leny_6858 a răspuns:

Incearca un decapaj...