| KatJolie a întrebat:

Vreau sa stiu ce pot face pentru a avea sprancenele mai lungi (m-am pensat mai demult si o proasta mi le'a facut praf) ...si acum vreau sa fie mai lungi. ce sa fac? sad

Răspuns Câştigător
| 10011993 a răspuns:

Buna! cam in situatia asta ma aflu si eu: icearca sa le dai cu ulei de ricin timp de 2 luni fara sa te atingi de ele(asa am facut si eu) in acest timp le desenam forma corecta la fiecare macheaj cu un creion de sprancene:* dupa aceasta perioada am fost la salon sa ma pensez( tipa de acolo mi-a dat o forma cat de cat frumoasa, dar cu spatii intre ele) mi-a zis sa continui sa folosesc ulei de ricin ca sprancenele isi revin complet cam in 6 lunisad in acest timp apelez tot la creionul de spancene la macheaj pentru ca e singurul care umple gaurile unde sunt crescute firele scurte!sad bafta si sper sa-ti creasca mai repede decat mie:*

5 răspunsuri:
| diidii a răspuns:

Pai nu poti decat sa le lasi sa creasca si cand te pensezi sa nu iei decat din latiime nu si din lungime.
Sau poti sa te dai cu ulei de ricin, am auzit ca e bun pentru cresterea paruluihee hee
funda?

| Mauve a răspuns:

Cel mai rapid mod ar fi acela de a-ti da cu creion pe sprancene. Totodata poti aplica si un tratament cu ulei de ricin. Succes!

| AndreeA_4571 a răspuns:

Sfatul meu este sa folosesti un creion pentru sprancene pana iti cresc la loc pentru a nu se mai observa imperfectiunile.

| N0name_7278 a răspuns:

Scumpoo >; dd< Trebuie sa astepti sa creasca alcevaa.Nu preaa ai ce sa faci big grin.

| criss_3286 a răspuns:

Pai nu ai ce face de cat sa astepti sa-ti creasca.si data viitoare nu te mai lasa pe mana oricui.:*