| Ralluk_1625 a întrebat:

Vreau si eu date despre Miley Cyrus, Demi Lovato, Selena Gomez, Justin Bieber...

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Biby a răspuns:

Uite!Iti dau totul despre ei:
MILEY CYRUS

Miley Ray Cyrus [1] (pe numele adevărat Destiny Hope Cyrus, n. 23 noiembrie 1992, Nashville, Tennessee, Statele Unite ale Americii)[2][3] este o cântăreață și actriță americană. Miley este cunoscută pentru rolul ei din serialul Hannah Montana și din filmul The Last Song. Deoarece serialul a avut un mare succes în Statele Unite, în octombrie 2006 a fost lansat o coloană sonoră a acestuia. Cariera solo lui Miley Cyrus a început cu albumul Meet Miley Cyrus care a fost lansat pe 23 iulie 2007, album ce includea și hitul „See You Again". Al doilea album al artistei s-a numit Breakout și a fost lansat pe 22 iulie 2008, fiind primul album fără franciza Hannah Montana. Ambele albume au debutat în clasamentul american Billboard 200 pe locul întâi.[4]. În 2007 Cyrus a susținut turneul mondial Best of Both Worlds Tour după care a fost creat filmul Hannah Montana & Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert. În 2009 a început al doilea turneu, numit Wonder World Tour.
Miley Cyrus a interpretat vocea lui Penny din filmul Bolt, și a înregistrat piesa „I Thought I Lost You" din coloana sonoră a filmului cu John Travolta, piesă pentru care a primit o nominalizare la Globul de Aur. Ca urmare a serialului Hannah Montana a fost creat un film numit Hannah Montana: Filmul. Filmul a fost lansat pe 10 aprilie 2009 în Statele Unite. În 2008 Miley a apărut în topul revistei Time „Cele mai influente 100 de persoane din lume".[5]. În 2008, revista „Forbes" a clasat-o în topul Celebrity 100 pe locul 35, cu încasări de peste $25 milioane de dolari[6], iar în 2009 pe locul 29[7]. De la începutul turneului Wonder World Tour Miley a vândut peste 14 milioane de albume.
Cuprins [ascunde]
1 Copilăria și debutul
2 Carieră
3 Viața personală
4 Cinematografie
5 Discografie
5.1 Albume de studio
5.2 Coloane sonore
5.3 EP
6 Nominalizări
6.1 2007, 2008 & 2009
7 Legături externe
8 Note
[modifică]Copilăria și debutul

Miley Cyrus s-a născut pe 23 noiembrie 1992[8] la Nashville, Tennessee. Părinții ei sunt Leticia „Tish" (n. Finley) și cântărețul de muzică country Billy Ray Cyrus[2]. Miley are 5 frați și surori. Cei mai mari sunt Trace și Brandi Cyrus, copiii lui Tish născuți dintr-o relație anterioară, pe care Billy Ray i-a adoptat când erau foarte mici.[9] Trace e vocalist și chitarist în trupa Metro Station[10], iar Brandi a fost chitaristă în trupa lui Miley în concerte, apoi a format o trupă cu starul Megan Park din The Secret Life of the American Teenager[11]. Miley mai are un frate mai mare, Christopher Cody, dintr-o relatie anterioara a lui Billy Ray[12]. De asemena mai are un frate, Braison, și o soră mai mică, Noah, actriță și nepoata politicianului Ron Cyrus[12]. Miley a ales numele „Ronnie" pentru personajul ei din filmul The Last Song din 2010 în onoarea bunicului ei[13].
Parinții ei au botezat-o Destiny Hope (engleză destin, speranță) deoarece credeau că va aduce speranță în viețile oamenilor când va crește mare[2]. Porecla ei a fost „Smiley" apoi „Miley" deoarece zâmbea foarte mult când era copil[2]. Ea a absolvit Heritage Middle School, unde era majoretă[14]. În prezent ea merge la școala Options For Youth (Opțiuni pentru Tineret)[15] și, în timpul filmărilor, face meditații cu un profesor privat[16]. Miley a crescut la ferma parintilor ei de lângă Nashville unde merge regulat la biserica The People's Church (Biserica oamenilor)[17][18].
[modifică]Carieră

Miley Cyrus a fost interesată de teatru încă de cand avea 9 ani, luând lectii la Armstrong Acting Studio când familia ei locuia în Toronto, Canada[19]. Începutul carierei sale a fost marcat de roluri minore, debutând cu un rol minor în serialul tatălui ei, Doc, în care a jucat-o pe Kylie. În 2003 Miley a jucat în filmul lui Tim Burton, Big Fish, unde a interpretat-o pe „Young Ruthie" (tânăra Ruthie).
La 12 ani a audiționat pentru rolul „Lilly Truscott" în serialul Hannah Montana[20]. Directorii executivi de la Disney au crezut că e prea mică pentru rolul acela, dar după mai multe insistențe ea a fost rechemată pentru audiții. În cele din urmă ea a audiționat pentru rolul principal, „Zoe Stewart". După ce a câștigat rolul, numele personajului a fost schimbat la „Miley Stewart". Potrivit președintelui companiei Disney Channel, Miley a fost aleasă pentru performanța și caracterul ei energic și a fost vazută ca o persoană „care se bucură și profită de fiecare minut al vieții"[21]. Mai tarziu Miley l-a adus și pe tatăl sau, Billy Ray, la audiții pentru rolul tatălui personajului principal. Serialul se concentreză pe adolescență, dar introduce și aspectul identității secrete în poveste.
Serialul Hannah Montana a fost transmis prima dată pe 24 martie 2006 în Statele Unite, avand în medie 4 milioane de telespectatori pe episod. Deoarece serialul a avut un mare succes, Cyrus a înregistrat opt piese pentru coloana sonoră a albumului, debutănd pe locul #1 în Billboard 200, cu 281,000 de copii vândute doar în prima saptamana de la lansare[22]. De asemenea Cyrus a realizat acturile de deschidere în turneul The Party's Just Begun Tour a trupei The Cheetah Girls în 39 de orașe. Turneul a început pe 15 septembrie 2006 [23].
Pe 26 iunie 2007, a lansat un dublu disc, Hannah Montana 2/Meet Miley Cyrus, al doilea disc fiind debutul ei solo. Albumul a debutat pe locul #1 în Billboard 200 cu peste 326,000 de exemplare vândute în prima săptămână de la lansare. Albumul a fost certificat 3x platină de asociația RIAA, cu peste 3,2 milioane de exemplare vândute în Statele Unite. „See You Again", inclusă în acest album, a fost prima melodie a artistei care a intrat în Billboard Hot 100 pe locul #10. Pe 22 iulie 2008 s-a lansat al doilea album de studio al căntâreței, întitulat Breakout, care a intrat pe locul #1 în topul Billboard 200. În septembrie 2009 a participat în cântecul Just Stand Up! în suport la campania anti-cancer Stand Up To Cancer și în concertul benefic City Of Hope în sprijinul cercetării cancerului și programelor de formare profesională.
Pe 1 noiembrie 2009 a înregistrat piesa „I Thought I Lost You" cu John Travolta pentru coloana sonoră a filmului Bolt, în care a interpretat și vocea lui Penny. Cyrus a primit o nominalizare la Globul de Aur pentru această piesă groaznic de enervanta si dupa modul de interpretare extraordinar de prost.
[modifică]Viața personală

La sfărșitul anului 2007 Miley a încheiat o relație de doi ani cu Nick Jonas din trupa Jonas Brothers. Pe 18 martie 2008, Cyrus a început un proces legal pentru schimbarea numelui său în „Miley Ray Cyrus", al doilea nume aparținând tatălui său. Numele a devenit oficial pe 1 mai 2008 [8]
În februarie 2008 Miley și prietena ei, Mandy Jiroux, au deschis un cont pe YouTube și au început să posteze clip-uri video; au întitulat show-ul „The Miley and Mandy Show".
Pe 8 octombrie 2009 și-a închis contul pe rețeaua socială Twitter, cerând mai multa intimitate. Cyrus a fost foarte populară pe Twitter, contul ei fiind vizionat de aproximativ 2 milioane de utilizatori a rețeauei. În luna iunie 2009 a încheiat a noua lună de relație cu modelul Justin Gaston, cu puțin înainte de a merge în Tybee Island, Georgia pentru a filma The Last Song. În iulie 2009 a început o relație cu actorul australian Liam Hemsworth, cu care a jucat în filmul The Last Song. În luna august 2010 Hemsworth a confirmat că relația s-a încheiat într-un interviu acordat revistei Us Weekly [24]
[modifică]Cinematografie

Filme
Anul Filmul Rolul Note
2003 Big Fish Ruthie Numită "Destiny Cyrus" în credituri; rol minor
2007 High School Musical 2 Fată din piscină Cameo
2008 Hannah Montana & Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert Ea însăși Film-concert
Bolt Penny Voce
2009 Hannah Montana: Filmul Miley Stewart/Hannah Montana Rolul Principal
2010 The Last Song Veronica "Ronnie" Miller Rolul Principal
Sex and the City 2 Ea însăși Cameo
2011 LOL (Laughing Out Loud) Lola filming
Televisiune
Anul Serialul / Film Rolul Note
2003 Doc Kylie Invitat
2006–2010 Hannah Montana Miley Stewart/Hannah Montana Lead Role
2006 "That's So Suite Life of Hannah Montana" Miley Stewart Crossover episode with That's So Raven and The Suite Life of Zack & Cody
2007 The Emperor's New School Yata Rolul Vocii
2007 Disney Channel Games Ea însăși Disney Channel special
2007–2008 The Replacements Celebrity Star Rolul Vocii
2008 Studio DC: Almost Live Ea însăși Disney Channel special
2009 "Wizards on Deck with Hannah Montana" Miley Stewart Crossover episode with The Suite Life on Deck and Wizards of Waverly Place

[modifică]Discografie

[modifică]Albume de studio
Meet Miley Cyrus (2007)
Breakout (2008)
The Time Of Our Lives (2009)
Can't Be Tamed (2010)
[modifică]Coloane sonore
Hannah Montana (2006)
Hannah Montana 2/Meet Miley Cyrus (2007)
Bolt (2008)
Hannah Montana: The Movie (2009)
Hannah Montana 3 (2009)
The Last Song (2010)
[modifică]EP
The Time of Our Lives (2009)
[modifică]Nominalizări

[modifică]2007, 2008 & 2009
Anul Titlul Premiul Nominalizare Rezultat
2007 Kids' Choice Awards Actrița preferată de la TV. Hannah Montana Caștigătoare
Teen Choice Awards Cea mai bună actriță într-un serial de comedie.
Actrița verii Miley Cyrus
2008 Video Music Awards Best New Artist 7 Things Nominalizare
Teen Choice Awards Femeia Actriță Miley Cyrus Caștigătoare
Meilleure Actrice dans une Série Comique Hannah Montana
Young Artist Award Cea mai buna performanta intr-un serial TV - Prima actriță
Kids' Choice Awards Favorite Female Singer Miley Cyrus
Actrița preferată de la TV. Hannah Montana
Serialul TV favorit Nominalizare
Europe Music Awards Cel mai bun artist Miley Cyrus
UK Kids' Choice Awards Favorite Female TV Star Caștigătoare
Australian Kids' Choice Awards Favorite International Singer
TV Star International favorite
2009 People's Choice Awards People's Choice Favorite Star Under 35 Nominalizare
Golden Globe Awards Cel mai bun cântec original I Thought I Lost You
Critics Choice Awards Best Song
Kids' Choice Awards Vocea favorită într-un film de animație Bolt
Chanteuse féminine préférée Miley Cyrus Caștigătoare
Actrița preferată de la TV. Hannah Montana Nominalizare
Serialul TV preferat.
Young Artist Award Cea mai buna performanta intr-un serial TV - Prima actrita Miley Cyrus
MTV Movie Awards Cântecul cel mai bun dintr-un film The Climb Caștigătoare
The Best gril evolution Hannah Montana: The Movie Nominalizare
MuchMusic Video Awards Video Internațional al Anului „The Climb"

[modifică]Legături externe

en Site oficial
[modifică]Note

^ Gina Serpe (2008-05-01). „Miley Turns Her Back On Destiny". E! Online. Accesat la 2009-01-29.
^ a b c d David Hiltbrand (2006-05-14). „Miley Cyrus braced for Disney stardom". The San Diego Union-Tribune. Accesat la 2006-10-01.
^ „Miley Cyrus biography". Accesat la 2007-10-20.
^ Keith Caulfield and Katie Hasty, "Miley Trumps Sugarland To Lead Billboard 200", Billboard.com, 2008-07-31.
^ The 2008 TIME 100, Time.
^ 2008 The Celebrity 100(Rank:29 Name:Miley Cyrus Pay ($mil):25 Web Rank:11 Press Rank:49 TV Rank:19)(06.11.08, 6:00 PM ET)- Forbes.com.
^ 2009 The Celebrity 100
^ a b Los Angeles Superior Court documents of name change. PDF (p. 4)
^ Michelle Tan (July 2, 2007). „My Girl". People Magazine. Accesat la January 1, 2009. „Tish's kids from a previous relationship, Brandi, 20, and Trace, 18, whom Billy Ray adopted as tots"
^ Miller, Gerri (July 2007). „POP-Corn — Miley Rocks". Scholastic News Online. Accesat la July 29, 2007.
^ Michelle Tan (June 18, 2009). „Miley's Sister Brandi Hits the Stage". People Magazine. Accesat la August 20, 2009.
^ a b „"Billy Ray Cyrus — Bio"" (în English). cmt.ca. Accesat la October 29, 2006. „Children: Destiny Hope, Braison Chance, Noah Lindsey, with Tish; Christopher Cody, from a previous relationship; and stepchildren Brandi, and Trace."
^ „"Nicholas Sparks interview"" (în English). Sun Journal (New Bern). Accesat la September 5, 2009.
^ Ken Beck (March 19, 2006). „Teen Miley Cyrus leaves Tennessee hills for Hollywood with dad Billy Ray and family in tow". The Tennessean. Accesat la October 7, 2006.[legătură nefuncțională]
^ It's My Life. Celebs. Miley Cyrus PBS Kids GO! Retrieved on 2008-07-14.
^ Jacques Steinberg (April 20, 2006). „Hannah Montana and Miley Cyrus: A Tale of Two Tweens". New York Times. Accesat la October 7, 2006.
^ „Life Imitates Art for Teen Miley Cyrus". Associated Press. MSN TV News. May 25, 2006. Archived from the original on August 13, 2008. Accesat la October 7, 2006.
^ „Jeremy Shum and Miley Cyrus hit super-high ratings". Accesat la October 19, 2008.
^ Marni Weisz (March 1, 2009). „Famous Teens: Miley Cyrus". Famous. Accesat la April 13, 2009.
^ „"'Hannah Montana' Livin' the Rock Star Life! DVD Review"" (în English). Disney DVD Reviews. October 20, 2006. Accesat la October 29, 2006.
^ Oldenburg, Ann. USA Today. 2006-03-23. "Lifelong work pays off, says Miley Cyrus, 13." Retrieved on 2006-10-01.
^ Katie Hasty, "'Hannah Montana' Trumps My Chem, Legend At No. 1", Billboard.com, 2006-11-01.
^ Craig Rosen (Reuters, Hollywood Reporter) (September 25, 2006). „Disney's Cheetah Girls keep girl power alive". Washington Post. Accesat la October 7, 2006.[legătură nefuncțională]
^ http://www.nowpublic.com/......54942.html

DEMI LOVATO

Demetria Devonne Lovato Hart, cunoscută sub numele Demi Lovato (n. 20 august 1992, Dallas, Texas) este o actriță și cântăreață americană. A devenit celebră datorită interpretării rolului lui Mitchie Torres în filmul Disney Camp Rock alături de Jonas Brothers. Lovato a debutat în industria muzicală cu albumul Don't Forget, lansat pe 23 septembrie 2008. Acesta a fost un succes comercial, debutând pe locul 2 în Billboard 200, cu peste 89.000 de exemplare vândute în prima săptămână.[1] Artista și-a lansat al doilea album, intitulat Here We Go Again pe 21 iulie 2009 [2] și s-a dovedit a fi un nou succes, atingând poziția fruntașă în clasamentul american al albumelor.[3]
Cuprins [ascunde]
1 Filmografie
2 Discografie
3 Referințe
4 Legături extene
[modifică]Filmografie

Film
An Film Rol Note
2008 Camp Rock Mitchie Torres Disney Channel Original Movie
2009 Jonas Brothers: The 3D Concert Experience Herself 3D Concert film
Programul de Protecție al Prințeselor Rosalinda / Rosie Film original Disney Channel
2010 Camp Rock 2: Competiția Finală Mitchie Torres Film original Disney Channel
Televiziune
Year Title Rol Notes
2002–2003 Barney & Friends Angela Rol secundar
2006 Prison Break Danielle Curtin Apariție specială, episode "First Down"
2007, 2009 As The Bell Rings Charlotte Adams Apariție specială, episod "Charlotte in the Halls"
2008 Just Jordan Nicole Apariție specială, episode "Slippery When Wet"
2009–present Sonny With a Chance Sonny Munroe Disney Channel Original Series
2010 Anatomia lui Grey Hayley Apariție specială
[modifică]Discografie

Don't forget(2008)
Here we go again(2009)

SELENA GOMEZ

Selena Marie Gomez (n. 22 iulie 1992) este o actriță și cântăreață americană, cel mai bine cunoscută pentru rolul lui Alex Russo pe Disney Channel, Magicienii din Waverly Place. Ea a jucat în filme de televiziune, Another Cinderella Story și Programul de Protecție al Prințeselor. Înainte de Disney a avut un rol în Barney&Friends. În 2008, ea a semnat un contract cu Hollywood Records și a contribuit la soundtrack-urile filmelor Tinker Bell, Another Cinderella Story și Magicienii din Waverly Place. Trupa ei, Selena Gomez & Scene, lansează albumul lor de debut Kiss&Tell pe 29 septembrie 2009.
Cuprins [ascunde]
1 Primii ani
2 Cariera
3 Muzica
4 Filmografie
5 Discografie
6 Referințe
[modifică]Primii ani

Părintii ei Ricardo Gomez și Mandy Teefy divorțează atunci când ea avea cinci ani; mama sa s-a recăsătorit în 2006, cu Brian Teefy. Gomez, a fost numit dupa cantareata Selena Quintanilla. Tatăl ei este de origine mexicană și mama ei este de origine italiană de aici se vad frumoasele trasaturi
[modifică]Cariera

Gomez și-a început cariera la vârsta de șapte ani, jucând Gianna în „Barney & Friends". Ea a spus că a învățat "totul" despre cum să acționeze în timpul spectacolului. Mai târziu, ea a avut roluri minore în „Spy Kids": „Game Over" și filmul de televiziune „Walker", „Texas Ranger": Trial prin foc. În 2004, Gomez a fost descoperită de Disney Channel. Ea a apărut ca oaspete in „Suite Life of Zack & Cody" și „Hannah Montana" înainte de a primi rolul Alexandrei Margarita Russo (Alex Russo) în „Wizards of Waverly Place". În 2009 joacă în filmul „Wizards of Waverly Place", în care dintr-un accident Alex face ca părinții ei să nu se fi cunoscut niciodată. Filmul a atras 11.4 milioane de telespectatori. În 2008 joacă alături de Drew Seely în „Another Cinderella Story", care este continuarea filmului „A Cinderella Story", care îi are în rolurile principale pe Hilary Duff și Chad Michael Murry. În 2009 a jucat alături de Demi Lovato în „Princess Protection Program".Este prietena buna cu Miley Cyrus si altele.Ii plac cainii si jucariile.
[modifică]Muzica

Pe 29 septembrie isi lanseaza albunul de debut Kiss&tell de Selena Gomez & The scene. Pana acum a inregistrat melodii petru coloanele sonore ale diferitelor productii precun Tinkerbell, Princess Protection Program etc.
[modifică]Filmografie

Film
An Film Rol Note
2003 Spy Kids 3-D: Game Over Waterpark Girl Rol Minor
2005 Walker, Texas Ranger: Trial by Fire Julie
2006 Brain Zapped Emily Grace Garcia
2008 Horton Hears a Who! Mayor's Daughter Voce
Another Cinderella Story Mary Santiago Direct-to-DVD
2009 Princess Protection Program Carter Mason Disney Channel Original Movie
Wizards of Waverly Place The Movie Alex Russo
2010[1] Ramona and Beezus Beatrice "Beezus" Quimby
Televiziune
An Titlu Rol Note
2002-2003 Barney & Friends Gianna Rol minor
2007-prezent Wizards of Waverly Place Alex Russo Rol principal
2008 Disney Channel Games Ea Participant
Apariții
An Titlu Rol Note
2006 The Suite Life of Zack & Cody Gwen "A Midsummer's Nightmare" (Sezon 2, Episod 22)
2007 Hannah Montana Mikayla "I Want You to Want Me... to Go to Florida" (Sezon 2, Episod 13)
"That's What Friends Are For?" (Season 2, Episode 18)
2009 Sonny With a Chance Ea "Battle of the Networks' Stars" (Sezon 1, Episod 13)
The Suite Life on Deck Alex Russo "Double-Crossed" (Sezon 1, Episod 21)

[modifică]Discografie

Albume
Kiss & Tell (2009)
Melodii
An Melodie Poziții în top Album
US CAN
2008 "Tell Me Something I Don't Know" 58 — Another Cinderella Story
2009 "Magic" 61 86 Wizards of Waverly Place
Cu Selena Gomez și the Scene
2009 "Falling Down" 82 83 Kiss & Tell
"Winter Wonderland" — — All Wrapped Up Volume 2[2]
Ca artist într-o formație
2009 "Whoa Oh!" (with Forever The Sickest Kids) — — non-album single
"One and the Same" (with Demi Lovato) 82 — Disney Channel Playlist
"Send It On" (with Demi Lovato, Jonas Brothers, and Miley Cyrus) 20 — non-album song
Melodii
An Cântec Album
2008 "Cruella de Vil" DisneyMania 6
"Tell Me Something I Don't Know" Another Cinderella Story
"New Classic" (cu Drew Seeley)
"Bang a Drum"
"New Classic" (Live) (cu Drew Seeley)
"Fly to Your Heart" Tinker Bell
2009 "One and the Same" (cu Demi Lovato) Disney Channel Playlist
"Everything Is Not What It Seems" Wizards of Waverly Place
"Disappear"
"Magical"
"Magic"
Videoclipuri
An Titlu Album
2008 "Cruella de Vil" DisneyMania 6
"Tell Me Something I Don't Know" Another Cinderella Story
"Fly To Your Heart" Tinker Bell
2009 "One and the Same" (cu Demi Lovato) Disney Channel Playlist
"Magic" Wizards of Waverly Place
"Send It On" (cu Miley Cyrus, Demi Lovato, și Jonas Brothers) fără album
"Falling Down" Kiss & Tell
roand and roand 2010
[modifică]Referințe

^ „Selena Gomez, Joey King Are Beezus and Ramona". Artistdirect.com. Accesat la 2009-08-06.
^ „Hollywood Records Exclusive 7 Xmas Song EP". Tommy2.net. Accesat la 2009-10-26.

Naturally Kiss and tell
Categorii: Nașteri în 1992 | Actori americani | Staruri lansate prin Disney Channel

JUSTIN BIEBER

ustin Bieber (n. 1 martie 1994) este un cântăreț de muzică pop/R&B de origine canadiană.
Și-a început cariera profesională pe Youtube, unde a fost descoperit de Scooter Braun, care mai târziu i-a devenit manager. Braun a aranjat ca Justin să-l întâlnească pe Usher la Atlanta, Georgia, ceea ce a rezultat în semnarea unui contract cu casa de discuri Island Records. Acesta a declarat ca rappul este viata lui dar inca nu poate sa cante.
Prima parte a albumului sau 'My World a debutat pe locul 6 în U.S Billboard Hot 200 și pe locul 1 în Canadian Albums Chart.
În mai puțin de o lună de la lansare, albumul a fost certificat cu platină în Canada și în mai puțin de două luni de la lansare, a fost certificat cu platină în SUA.
Bieber este singurul artist care are toate cântecele de pe un album în topul U.S Hot 100.
Bieber a fost numit cel mai mare star din 2009 de J-14, noul-venit al anului de MuchMusic, a fost listat de Celebuzz în topul 10 al vedetelor de pe Youtube și a fost votat pe locul 5 în topul celor mai bune exemple ale anului 2009 de AOL's JSYK. Noul sau single "baby" alaturi de Ludacris reprezinta cel mai mare hit al sau, plasându-se pe locul 5 in SUA și pe locul 3 in Canada. Cântecul ocupa poziții fruntașe și în Noua Zeelandă, Australia și Europa. Bieber a colaborat și cu Sean Kingston pentru melodia "Eenie meenie". Cea de-a doua parte a albumului My World a fost lansată pe 23 martie 2010 și a obținut locul 1 în Billboard 200. La vârsta de 16 ani, Bieber este cel mai tânăr artist solo din istorie care are un album pe locul 1 în Billboard 200, după albumul lui Stevie Wonder din 1963.
[modifică]Viața și cariera

În 2007, Justin a început să-și posteze propriile videoclipuri pe YouTube, cântând melodiile lui Usher, Chris Brown, Stevie Wonder, Ne-Yo, etc. Scooter Braun l-a descoperit și l-a trimis în Atlanta, Georgia unde îl cunoaște pe cântărețul R&B Usher. O săptămână mai târziu, Bieber se bucură de privilegiul de a cânta pentru Usher care este interesat de acesta și îi oferă o audiție cu Antonio L.A. Reid de la Island Records.
A semnat contractul cu Island records în octombrie 2008.
Justin Timberlake a dorit să colaboreze cu el, dar acesta în cele din urmă a încheiat contractul cu Usher.
Bieber și mama sa, Pattie Malette, s-au mutat în Atlanta, Georgia, unde locuiesc Braun și Usher. Justin Bieber a lansat primul sau album intitulat ,,My World" in 17 noiembrie 2009.
Piesele sunt următoarele:
One time
Favorite Girl
Down to Earth
Bigger
One Less Lonley Girl
First Dance
Love Me

Pe data de 23 martie 2010 el a lansat albumul My Word 2.0.
Piesele sunt urmatoarele
Somebody To Love Remix feat Usher
That Should Be Me
Never Let You Go
Up
Eenie Meenie feat Sean Kingston
Overboard feat Jessica Jarrell
Runaway Love
U Smile
Stuck In The Moment
Pick Me
Baby
Justin Bieber a inregistrat melodia "Never Say Never feat Jaden Smith" pentrul filmul "The Karate Kid"
Melodiile care nu sunt incluse in niciunul dintre albume sunt urmatoarele
Common Denoinator
Kiss and Tell
Rich Girl feat Soulja Boy
Where Are You Now
Justin Bieber isi indreapta atentia catre actorie. Acesta a castigat un rol in serialul CSI : Crime Scene Investigation, anunta postul de televiziune CBS. Bieber va interpreta personajul unui pusti care este constrans sa ia o decizie extrem de importanta in ceea ce-l priveste pe singurul sau frate.
Cantaretul pop va aparea prima oara in sezonul CSI din septembrie, urmand sa-si mai faca si alte aparatii pe parcursul anului, pana la epuizarea scenariului.
Producatorii serialului au fost cei care l-au contactat pe Justin, atrasi fiind de succesul pe care l-a inregistrat artistul cu cele 250 de milioane de vizualizari pe YouTube ale videoclipului „Baby."
„Ne-ar placea sa credem ca fenomenul CSI-ului a avut acelasi impact asupra culturii populare (n.r. asemenea pieselor lui Justin). Posibilitatea de a aduce impreuna cele doua performante reprezinta o atractie deosebita pentru audienta", au declarat producatorii CSI intr-un comunicat de presa.[necesită citare] Aparitia lui Justin Bieber este programata sa fie difuzata pe 23 septembrie
12 septembrie 2010 castiga premiul "Best new artist" (cel mai bun nou artist) la Video Music Awards 2010 in Los Angeles. Tot aici are sansa de a filma noul lui videoclip pentru piesa "U smile" din cel de-al doilea sau album. Colaboreaza cu Kanye West si Raekwon pentru piesa "Runaway Love".
O competitoare nu tocmai pe masura este Lady Gaga cu care se întrece, nu numai in topuri, ci si pe facebook, twitter si youtube. In timp ce pe twitter Justin este "Regele", pe facebook si, mai nou pe youtube, domină Gaga. Conduceerea pe youtube a câstigat-o Gaga in Octombie 2010 cand a ajuns la 1 mld de vizualizari, spre deosebire de JB care va ajunge la 1 mld, poatein luna noiembrie.
Apare si Videoclipul piesei "U smile" in luna octombrie , filmat in LA. Aici este surprins bieber ca se îndragosteste de o fană, se intalnesc si de simt bine impreuna. filmarile au fost realizate intr-un teatru din oras. un video exceptional - merita vazut.
Tot in luna Octombrie Justin a dat spre vanzare prima sa carte scrisa de el: „Justin Bieber – First Step 2 Forever: My Story.". Aici este povestita toata viata sa, cu bune si cu rele, iar la aparitie, cartea s-a situat printre cele mai vandute carti din lume. Dupa aceasta Justin lucreaza si la un film despre viata lui care se va numi "Never say Never" și care va aparea de Sfantul valentin in 2011. Acesta va contine imagini din spectacolele din "My world tour" - turneul de pomovare în America de Nord a albumului "My world 2.0". Pana acum a apraut doar trailer-ul acestuia.
6 Noiembrie 2010 - dupa ce la VMA Justin a beneficiat doar de un premiu, la European Music Awards a mai castigat 2: "best male singer" (cel mai bun cantaret din lume) si "best push act". De asemenea la EMA el a avut onoarea sa fie gazdă digitală. In timpul show-ului, dat live pe mtv.ro, el comunica pe twitter cu fanii lui si nu numai.
[modifică]Discografie

My World (17 noiembrie 2009)
My World 2.0 (23 martie 2010)
[modifică]Filmografie

An Program Rol
2009 True Jackson, VP El insasi
2010 Silent Library
School Gyrls
Categorii: Nașteri în 1994 | Cântăreți canadieni | Canadieni în viață

Daca mai vrei si alte staruri o sa ti le dau.

Poze:
http://www.google.ro/......tp?/imgres

http://fun140.com/polls/3098-who-is-ur-favorite-celebrity-evvverrr-d/take

http://www.google.ro/......tp?/imgres

TAYLOR SWIFT

aylor Alison Swift (n. 13 decembrie 1989, Wyomissing, Pennsylvania, Statele Unite ale Americii), este o cântăreață de pop-country. În 2006 a semnat un contract cu Big Machine Records, o casă de discuri independentă, unde își face debutul cu albumul "Taylor Swift" din care a lansat, ca prim single, piesa „Tim McGraw". Acest single a fost urmat de alte patru piese ce au ajutat la vânzarea albumului în mai mult de 3,6 milioane de exemplare.
Al doilea album, „Fearless", a fost lansat pe 11 noiembrie 2008 iar ca prim single a fost ales "Love Story". Albumul a fost vândut în 1,5 milioane de exemplare.
Revista Forbes a clasat-o pe Taylor pe locul 69 în clasamentul celor cu cele mai mari venituri din 2009, după ce a câștigat $18 milioane.
Taylor a jucat și în filmmul original ,,Friends Together Forever-Star Wars Camp , adând rolul personajului Belle.
Cuprins [ascunde]
1 Interesul pentru compoziție
2 Munca din copilărie
3 Cariera muzicală
3.1 2006-2008:Taylor Swift
3.2 2008-prezent:Fearless si controversa de la Mtv VMA.
4 Legături externe
[modifică]Interesul pentru compoziție

Taylor a învățat să cânte la chitară de la un reparator de computere, începend cu trei acorduri. După ce a învățat trei acorduri, a scris prima melodie a ei, Lucky You.
[modifică]Munca din copilărie

Shania Twain a avut cea mai mare influență asupra lui Swift. Alte persoane care au influențat-o sunt bunica ei, LeAnn Rimes, Tina Turner și Dolly Parton. Bunica ei a fost caântăreață de operă și deseori o asculta, iar din copilărie a iubit muzica lui Patsy Cline și Dolly Parton. După părerea ei, Dixie Chick și Shania Twain au influențat-o și ele.
La 11 ani, Taylor Swift a făcut prima ei călătorie la Nashville, pentru a semna un contract cu o casă de discuri, iar în 2006 ea a început un contract cu casa de discuri Big Machine Records.
[modifică]Cariera muzicală

[modifică]2006-2008:Taylor Swift

Taylor Swift cantand într-o cafenea la chitara iunie 2006.

Taylor Swift cântand la Yahoo HQ in 2007.
Swift a lansat single-ul de debut „Tim McGray" la mijlocul anului 2006, ocupând locul 6 în revista Bilboard topul Hot Country Songs. Albumul ei de debut a fost lansat pe 24 octombrie 2006. Taylor a scris sau a ajutat la scrierea tuturor melodiilor de pe album, a debutat pe locul 19 în Billboard 200 și s-a vândut în 36.000 de mii de unități în prima săptămână. A ajuns pe locul 1 in topul Billboard Top Country Albums și pe locul 5 în Billboard 200. A mai stat 8 săptămâni în Top Country Albums și a rămas pe locul 24 pentru 91 de săptămâni. În noiembrie 2008 albumul Taylor Swift s-a declarat vândut în 3 milioane de exemplare și 7,5 de milioane de downloadari ale single-urilor.
Pe 7 noiembrie 2007, Swift a câștigat CMA Horizon Award 2007 unde a cântat melodia „Our Song", al treilea single de pe album, care a devenit primul ei single numărul 1. „Our Song" a stat 6 săptămâni pe locul 1 în clasamentele country și a ocupat locul 16 în Billboard Hot 100 și locul 24 în Billboard Pop 100. Swift a mai lansat un album de sărbători, „Sounds of the Season: The Taylor Swift Holiday Collection", pe 16 octombrie 2007, exclusiv în magazinele Target. Albumul nu a avut succesul albumului de debut. Swift a fost nominalizată în 2008 pentru premiile Grammy la categoria "Best New Artist", dar a pierdut în fața lui Amy Winehouse. Single-ul de succes a lui Taylor, „Picture to Burn" devine cel de-al patrulea single de pe albumul ei de debut. Melodia a fost lansată la începutul lui 2008 și a ocupat locul 3 în Billboard Country Chart în primavara lui 2008.
Big Machine Records a anuntat lansarea lui Should've Said No pe 19 mai 2010. Melodia este a cincea și ultimul single de pe albumul Taylor Swift. Aceasta l-a cantat la a 43 Academie anuala a premiilor Country Music Awards. Should've Said No a ajuns cel de-al doilea single numărul 1 după Our Songs, cel de-al treilea single.
[modifică]2008-prezent:Fearless si controversa de la Mtv VMA.
Al doilea album de studio a lui Taylor, Fearless a fost lansat în SUA pe 11 noiembrie 2008. Albumul a ajuns pe locul 1 în Billboard 200 Album Chart. S-a vândut în 592.304 de exemplare în prima săptămână un mare debut country pentru orice artist. Primul single, Love Story a ajuns un mare hit și a ocupat locuri fruntașe în topurile country și topurile pop. Acesta i-a dat cel mai bun start online pentru orice album country din istorie. În a opta săptămână de la lansare, Fearless s-a vândut în 338.467 de exemplare.
Videoclipul single-ul Love Story, lansat pe 12 septembrie 2008, a fost inspirat din povestea Romeo și Julieta. Melodia a ocupat locul 2 în iTunes Store Top Downloaded Songs și locul 4 în Billboard 100. A mai fost numit și semnatura lui Swift. După 15 săptămâni în care a fost pus la posturile radio, Love Story a devenit primul single country care a intrat pe locul 1 în clasamentul Nielsen BDS CHR/Top 40.
Al doilea single de pe Fearless a fost lansat pe 8 decembrie 2009. Videoclipul a avut premiera pe 7 februarie 2009 la CMT. Din păcate, melodia era cât pe cale sa ocupe locul 1 în Billboard Hot Country Songs. "Forever & Always" altă melodie de pe album, este bazată pe relația lui Taylor cu Joe Jonas.
Este primul artist din istorie din Nielsen SoundScan cu doua albume diferite în top 10 în clasamentul de la sfârsșitul anului. A devenit și prima femeie din istorie care a avut un single country timp de opt săptămâni pe locul 1 în Billboard 200.
[modifică]Legături externe

en Site oficial
en Taylor Swift la Internet Movie Database
en Taylor Swift pe Myspace
Categorii: Nașteri în 1989 | Cântărețe de muzică pop | Cântărețe americane | Actori americani | Staruri lansate prin Disney Channel | Câștigătorii premiilor Grammy

http://www.google.ro/......tp?/imgres

Sper ca te-am ajutat!
SellGomez

10 răspunsuri:
| Jadis a răspuns:

De ce ai vrea date despre ei? Esti genul ala retard care le place de toti idiotii lumii nu? Ei bine eu urasc genu asta de oameni.

P. S. Hell fata s-a inventat eikipedia si googlelu

| ahlrh a răspuns:

MILEY CYRUS:
Miley Ray Cyrus (pe numele adevărat Destiny Hope Cyrus, nascuta: 23 noiembrie 1992, Nashville, Tennessee, Statele Unite ale Americii) este o cântăreață și actriță americană. Miley este cunoscută pentru rolul ei din serialul Hannah Montana și din filmul The Last Song. Deoarece serialul a avut un mare succes în Statele Unite, în octombrie 2006 a fost lansat o coloană sonoră a acestuia. Cariera solo lui Miley Cyrus a început cu albumul Meet Miley Cyrus care a fost lansat pe 23 iulie 2007, album ce includea și hitul „See You Again". Al doilea album al artistei s-a numit Breakout și a fost lansat pe 22 iulie 2008, fiind primul album fără franciza Hannah Montana. Ambele albume au debutat în clasamentul american Billboard 200 pe locul întâi. În 2007 Cyrus a susținut turneul mondial Best of Both Worlds Tour după care a fost creat filmul Hannah Montana & Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert. În 2009 a început al doilea turneu, numit Wonder World Tour.

Miley Cyrus a interpretat vocea lui Penny din filmul Bolt, și a înregistrat piesa „I Thought I Lost You" din coloana sonoră a filmului cu John Travolta, piesă pentru care a primit o nominalizare la Globul de Aur. Ca urmare a serialului Hannah Montana a fost creat un film numit Hannah Montana: Filmul. Filmul a fost lansat pe 10 aprilie 2009 în Statele Unite. În 2008 Miley a apărut în topul revistei Time „Cele mai influente 100 de persoane din lume". În 2008, revista „Forbes" a clasat-o în topul Celebrity 100 pe locul 35, cu încasări de peste $25 milioane de dolari, iar în 2009 pe locul 29. De la începutul turneului Wonder World Tour Miley a vândut peste 14 milioane de albume.

DEMI LOVATO:

Demetria Devonne Lovato Hart, cunoscută sub numele Demi Lovato (nascuta: 20 august 1992, Dallas, Texas) este o actriță și cântăreață americană. A devenit celebră datorită interpretării rolului lui Mitchie Torres în filmul Disney Camp Rock alături de Jonas Brothers. Lovato a debutat în industria muzicală cu albumul Don't Forget, lansat pe 23 septembrie 2008. Acesta a fost un succes comercial, debutând pe locul 2 în Billboard 200, cu peste 89. 000 de exemplare vândute în prima săptămână. Artista și-a lansat al doilea album, intitulat Here We Go Again pe 21 iulie 2009 și s-a dovedit a fi un nou succes, atingând poziția fruntașă în clasamentul american al albumelor.
AICI GASESTI TABELUL CU MELODIILE EI DIN CLASAMENT:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Demi_Lovato

SELENA GOMEZ:

Selena Marie Gomez (nascuta: 22 iulie 1992) este o actriță și cântăreață americană, cel mai bine cunoscută pentru rolul lui Alex Russo pe Disney Channel, Magicienii din Waverly Place. Ea a jucat în filme de televiziune, Another Cinderella Story și Programul de Protecție al Prințeselor. Înainte de Disney a avut un rol în Barney&Friends. În 2008, ea a semnat un contract cu Hollywood Records și a contribuit la soundtrack-urile filmelor Tinker Bell, Another Cinderella Story și Magicienii din Waverly Place. Trupa ei, Selena Gomez & Scene, lansează albumul lor de debut Kiss&Tell pe 29 septembrie 2009.

MAI MULTE: http://ro.wikipedia.org/wiki/Selena_Gomez

JUSTIN BIEBER:

Justin Bieber (nascut: 1 martie 1994) este un cântăreț de muzică pop/R&B de origine canadiană.

Și-a început cariera profesională pe Youtube, unde a fost descoperit de Scooter Braun, care mai târziu i-a devenit manager. Braun a aranjat ca Justin să-l întâlnească pe Usher la Atlanta, Georgia, ceea ce a rezultat în semnarea unui contract cu casa de discuri Island Records. Acesta a declarat ca rappul este viata lui dar inca nu poate sa cante.

Prima parte a albumului sau 'My World a debutat pe locul 6 în U. S Billboard Hot 200 și pe locul 1 în Canadian Albums Chart.

În mai puțin de o lună de la lansare, albumul a fost certificat cu platină în Canada și în mai puțin de două luni de la lansare, a fost certificat cu platină în SUA.

Bieber este singurul artist care are toate cântecele de pe un album în topul U. S Hot 100.

Bieber a fost numit cel mai mare star din 2009 de J-14, noul-venit al anului de MuchMusic, a fost listat de Celebuzz în topul 10 al vedetelor de pe Youtube și a fost votat pe locul 5 în topul celor mai bune exemple ale anului 2009 de AOL's JSYK. Noul sau single "baby" alaturi de Ludacris reprezinta cel mai mare hit al sau, plasându-se pe locul 5 in SUA și pe locul 3 in Canada. Cântecul ocupa poziții fruntașe și în Noua Zeelandă, Australia și Europa. Bieber a colaborat și cu Sean Kingston pentru melodia "Eenie meenie". Cea de-a doua parte a albumului My World a fost lansată pe 23 martie 2010 și a obținut locul 1 în Billboard 200. La vârsta de 16 ani, Bieber este cel mai tânăr artist solo din istorie care are un album pe locul 1 în Billboard 200, după albumul lui Stevie Wonder din 1963.

MAI MULTE: http://ro.wikipedia.org/wiki/Justin_Bieber

SURSA: WIKIPEDIA!
Am scris ce este de baza, nu sunt fan obsedat.

| thegreatgatsby a răspuns:

Miley Cyrus e hot.
Demi Lovato are gura mare.
Justin Bieber este un sexpanther.
Selena Gomez e dulce ca mierea.

Fundaaa? *troll face*

| djacido a răspuns:

Miley Cyrus--> O cantareata
Demi Lovato-->"Nu stiu din astea"
Selena Gomez-->"Nu stiu"
Justin Bieber-->A fost denumit cel mai mare Gay de pe planeta. A intrat in cartea recordurilor avand cea mai mica scula din lume.

| Nimeni_2549 a răspuns:

MILEY CYRUS: Nume real: Destiny Hope Cyrus
Alias: Miley, Smiley
Data nasterii: 23 Noiembrie 1992 (17 ani)
Zodia: Sagetator
Locul nasterii: Nashville, Tennessee
Status marital: necasatorit
Mama: Leticia
Tatal: Billy Ray Cyrus
Surori: Brandi Cyrus, Noah Lindsey Cyrus
Frati: Christopher Cyrus, Trace Cyrus, Braison Cyrus
Animale: Cainii: Loco, Tag, Minnie Pearl, Juicy, Rodio.(L. A.). Cai in Nashville.
Inaltime: 1, 64m
Culoarea ochilor: albastru/verde
Culoarea parului: saten
Hobby-uri: shopping, bicicleta
Site oficial: www.mileycyrus.com

DEMI LOVATO:
4 din 5
Nume real: Demetria Devonne Lovato
Alias: Demi
Data nasterii: 20 August 1992 (18 ani)
Zodia: Leu
Locul nasterii: Dallas, Texas, SUA
Status marital: necasatorit
Mama: Dianna Lovato
Tatal: Patrick Lovato
Surori: Dallas Lovato
Inaltime: 1, 60m
Greutate: 50kg
Culoarea ochilor: caprui
Culoarea parului: saten
Hobby-uri: sa compuna, sa danseze si sa cante
Citate preferate: "Be always yourself" (fii mereu tu insati)
Date contactare: www.demilovato.com
Site oficial: www.demilovato.com

SELENA GOMEZ: Nume real: Selena Marie Gomez
Alias: Sel
Data nasterii: 22 Iulie 1992 (18 ani)
Zodia: Rac
Locul nasterii: New York, New York, SUA
Inaltime: 1, 65m
Culoarea ochilor: caprui
Culoarea parului: negru
[Nu am gasit prea multe:(]

JUSTIN BIEBER:Nume real: Justin Drew Bieber
Data nasterii: 14 Martie 1994 (16 ani)
Zodia: Pesti
Locul nasterii: Ontario, Canada
Status marital: necasatorit
Inaltime: 1, 71m
Greutate: 57kg
Culoarea ochilor: caprui
Culoarea parului: blond inchis
Hobby-uri: muzica
Site oficial: www.justinbiebermusic.com
Pa, pa!

| breakdance1106 a răspuns:

Www.wikipedia.com si la search scrii numele. Exemplu : Miley Cyrus

si dai search.

| Ariadna_7511 a răspuns:

Du-te pe net si cauta de exemplu Miley Cyrus biografie...succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai miley stiu ca iese cu nick jonas si a iesit odata cu justin bieber, demi iese cu joe jonas si ca nu-i place sa cante ci canta doar pentru bani, selena gomez stiu cai prietena foarte bine cu justin bieber si justin bieber stiu ca cel mai stanjenitor lucru a fost cand si-a varsat checiap pe camasa in timpul unei intalniri...etc.stiu mai multe da mi-e lene sa scriu daca dadeai funda zuceam mai multe despre fiecare.

| LeeJiEun a răspuns:

Selena Gomez a ramas insarcinata cu Justin Bieber dar a pierdut copilul.

| Ralluk_1625 explică:

Vreau date importante!