| Sebibica a întrebat:

Vreau si eu sa imi recomandați o crema de coșuri......am 14 ani si nu le mai suport.

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Daca ai probleme cu acneea ar trebui sa consulti un medic dermatolog ca sa iti prescrie un tratament potrivit tie. Nu face prostia de a incerca creme care la alte fete au dat rezultate fiind ca nimic nu garanteaza ca si pentru tine va fi la fel. Am fost si eu in situatia ta si am incercat o gramada de creme despre care citeam pe net si doar am inrautatit situatia iar dupa vizita la medic, s-a rezolvat problema.

| Ofiintă a răspuns:

În cazul în care ai un ten acneic, înainte să aplici crema este absolut necesară o curățare a tenului.
Fără această curățare de 2x/zi, înainte de aplicarea unei creme, crema respectivă nu își va face efectul.
Datorită faptului că acei pori sunt blocați de sebum, praf. Acest aspect antrenând latura acneică al tenului.
Poți încerca gelul de curătare de la "la roche posay" pentru ten gras și crema effaclar duo. Le găsești în farmacii.

| Stropdeploaie a răspuns:

Nu Exista o crema miraculoasa care sa te scape definitiv de cosuri!
Posibil sa fie ceva genetic!

| Vanessa345 a răspuns:

Cea mai buna varianta ar fi sa consulți un dermatolog. Dar la vârsta ta, trebuie sa ai maxim 3 produse in rutina ta, nu folosi creme aiurea. Ai grija sa iti cureti fata, incearca o apa micelara, un toner. Ramai hidratata si mananca cat de cat sanatos, crede-ma, in timp vei vedea rezultate. Si eu la varsta de 12-13-14 ani m-am confruntat cu o asemenea problema, bineinteles temporar. Dar am mers la farmacie si am gasit o crema la un pret acceptabil care pe mine personal m-a vindecat de acele coșuri, si anume cea de la Gerovital Plant, pe atunci avea un ambalaj verde. Iti urez succes si răbdare, vor trece in timp, sa nu te simti urâtă sau diferita din cauza cosurilor, totul e temporar❤