| t0xic1girl a întrebat:

Vreau si eu sa-mi recomandati un fond de ten bun.nu am probleme cu acneea. dar vreau sa uniformizeze, sa aiba un aspect natural si sa-mi acopere cearcanele.happy. si sa reziste cat de cat |fara affinitonehappy...|

Răspuns Câştigător
| Emeraude a răspuns:

De ce nu Affinitone? Este super bun, de calitate!
Poti incerca si Dream Satin tot de la Maybeline, daca nu ma insel!
De altfel, la Avon exista un fond de ten bun, acela cu efect calmant, este vreo 20-30 de lei, dar nu se compara cu primele doua mentionate. Are aspect cat de cat natural (daca iti alegi culoarea potrivita), acopera cearcanele si uniformizeaza, doar daca stii cum sa-l aplici corect ( pui pe degete cateva picaturi si apoi, punctat, dai pe zonele care necesita acoperire: frunte, partile laterale ale nasului, obraji, barbie si cu un buretel semi-umed, il imprastii pe toata fata si uniformizezi. In ceea ce ma priveste, este cea mai buna metoda)
Cu toate astea, in timp, vor aparea efecte adverse din cauza folosirii fondului de ten: tenul va capata aspect nu tocmai uniform dpdv al culorii, pot aparea cosuri si pana la urma... cel mai rau din toate astea, nu vei mai putea trai fara elhappy.
Ideal ar fi sa folosesti un demachiant, un tonic si o crema hidratanta, care-ti vor uniformiza tenul, fara efect de fond de ten.
Succes!

6 răspunsuri:
| Alexandra. a răspuns:

De la Avon folosesc eu si este intr-adevar bun! Aaa...sau de la Oriflame foloseam acum ceva mai mult timp. Mi s-au parut de calitate amandoua!winking

| sweet_girl_carmen a răspuns:

Fond de ten lichid Mineral Match
30 lei
fond de ten contine particule pretioase de aur, platina si argint, plus 7 minerale esentiale care intensifica stralucirea pielii si confera un aspect radiant si sanatos.

Formula inovatoare
Tehnologia avansata de tone-matching cu pigmenti tratati cu aminoacizi care imita nuantele pielii pana la perfectiune.
Beneficiile mineralelor pure Ĺźi pretioase (aur, platina si argint) si amestecul bio-activ de 7 minerale esentiale.
Confort extrem, culoare naturala, un look proaspat, controlul hidratarii si stralucirii pentru mai mult de 16 ore.
Fara uleiuri, parfum si parabeni.

Disponibil in 4 nuante

Fond de ten ultra-mat
69. 23 lei
Noul Fond de ten ultra-mat contine activi hidratanti si pigmentati tratati cu matase pentru a favoriza rezistenta si confortul. Are o textura mata cu putere de acoperire. Este ideal pentru pielea inchisa la culoare si pentru tenul bronzat. Peggy Sage a creat trei nuante: bronze, muscade, cacao.

Fond de ten Recover Foundation
27 lei
Datorita tehnologiei de ultima generatie, fondul de ten de la Rimmel actioneaza in doua directii asupra tenului obosit. In primul rand, complexul de ingrediente active conĹŁinute de microcapsulele sferice ii reda tenului luminozitatea. Intr-o clipa, orice urma de oboseala va disparea, in timp ce o combinatie unica de praf de perla alba si pigmenti albastri va improspata tenul obosit. Iar extractul de struguri, un bine cunoscut agent de iluminare, imbunatateste actiunea ingredientilor activi.
In al doilea rand, complexul Rimmel EnergyBoost are rolul de a energiza tenul obosit. Acest complex combina efectul anti-oxidant al vitaminelor C si E cu puterea de reducere a efectelor oboselii, caracteristica mineralelor. Magneziu, Calciu, Potasiu si Zinc â€" toate aceste minerale revigoreaza tenul obosit si ajuta la refacerea celulelor. Intre timp, formula unica Recover acopera, in mod natural, imperfectiunile tenului.
Cu ajutorul noului fond de ten de la Rimmel, Recover, tenul obosit, lipsit de stralucire si-a gasit perechea â€" si tu iti poti gasi perechea folosind noul sistem Rimmel de selectie a culorii potrivite. Sunt disponibile 4 nuante iar pentru o identificare rapida, nuantele sunt reproduse pe ambalajul produsului.

sunt f f bune eu le-am avut pe toate si sunt ok
pup

| BabyPink a răspuns:

Eu folosesc de la Oriflame:Giordani Gold sau Vision happy
Sunt super bune!

| Desirable a răspuns:

Eu folosesc Rimmel-Recover si e in jur de 25de lei.Il folosesc de 3 ani si nu l'as schimba pentru nimic love struck

| dodorina a răspuns:

Acord parfait, L'orreal. 55 de lei!

| claudyk a răspuns:

Cel mai bun l'oreal infaillible cel mai tare