| lorena1gianinak a întrebat:

Vreo fata care pune unghii cu gel și are sa îmi dea câteva sfaturi? happy

1 răspuns:
| BumiWolfie15 a răspuns:

Eu nu lucrez în domeniul ăsta, dar știu câteva chestii elementare. În primul rând nu te zgârci cu nimic! Cu aparate "second-hand" se pot întâmplă catastrofe și nici ieftiniturile de geluri care nu se usucă cum trebuie nu sunt bine-venite. Dacă vrei să te apuci de asta înainte testează pe un manechin! Trebuie scăpat de cuticule înainte de intervenție, altfel va arăta nasol. Activitatea ți-o desfășori păstrând toate condițiile de igienă necesare! Nu toate tipurile de ungii sunt atât de sănătoase pentru a suferi un astfel de retuș fără să apară alte complicați. Poți căuta și pe internet detalii despre meseria asta. Eu ți-am dat sfaturi pentru practicarea acestei slujbe, dacă ești un simplu client doar ai grijă la cine apelezi! Scuze, că ai așteptat atât de mult pentru un răspuns!