| Queen2678 a întrebat:

Vreo o dieta sau niște sfaturi pentru a mânca mai sănătos pentru a putea slabi câteva kg in 4 luni pentru a putea merge la mare, as vrea sa slăbesc 20 kg

Răspuns Câştigător
| Señor1ta a răspuns:

Ce înălțime și ce greutate ai acum? Calculezi greutatea ideală, Inmulțești cu 25 și ai numărul de calorii pe care trebuie să le consumi pe zi, din care 20% proteine /4 50% glucide/4 30%lipide/9. Renunți momentan la unele alimente, dacă vrei să slăbești 20 de kg, și întroduci în dietă alimente poate noi, gen legume verzi, foarte sănătoase. Trebuie să ții cont că trebuie să faci mișcare, exerciții cardio. Si nu este o dietă, este un stil de viață.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prea mult 20 de kg in 4 luni, combina o dietã 80% vegana cu un post intermediar, cauti pe internet ce este.
Consuma Cât mai multe legume Verzi si bea multa apa in timpul zile, aminteste-ti sa nu o dai in extreme sa mananci prea putin.
Iti recomand sa-ti calculezi caloriile cu MyFitnessPal

| Queen2678 explică (pentru anonim_4396):

După părerea ta, cam câte kg crezi ca pot da jos in 4 luni?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Queen2678):

Eu zic sa nu te grabesti ca poate sa ti se lase pielea daca esti foarte plinuta, mai bine incet si calculat. cel mai ok ar fi sa dai 8-10kg jos in acel timp maxim 12, fa-ti deficit caloric de 400-500kcal si mergi incet, cand vezi ca nu ai mai slabit la o saptamana doua, mai scazi din mancare sau mai faci putina miscare.

Recomandat ar fi 0, 50kg pe saptamana sa dai jos stai linistita mult mai bine mai incet, e mult mai sanatos.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca sa-ti calculezi cate calorii te menti vezi aici, si scade de acolo
http://www.csid.ro/calculator-calorii/