| Amalia666 a întrebat:

A dat cineva la psihologie la ubb?
Ma intereseaza in ce consta admiterea, daca e doar grila si aproximativ cate intrebari sunt, daca vi s-a parut greu. Cateva detalii daca se poate.

Răspuns Câştigător
| zăGhost a răspuns:

Sunt destul de multe grile, din ce imi amintesc. Daca inveti cartea pe care o cer, nu ar trebui sa ai probleme. Totusi, daca nu ai avut tangenta deloc, te sfatuiesc sa citesti putin (carti) din ramura pe care vrei sa o alegi ( terapie, HR, psihologie scolara etc) si pasii pe care ii ai de urmat ca sa ajungi in profesie. Depinzand ce alegi, drumul poate fi destul de lung si complicat, dar daca iti place cu adevarat, o sa fii dispusa sa-l faci.

2 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

E doar proba grila. Ar trebui sa te descurci daca dai BAC din psihologie si inveti din cartea pe care o cer ei.

| Amalia666 explică (pentru zăGhost):

Eu sunt la profil real deci nu am nicio treaba cu psihologia la scoala, nu am avut deloc. Dar asta simt ca mi place si asta vreai sa fac. Sunt multe intrebari?

| zăGhost a răspuns (pentru Amalia666):

Sunt destul de multe grile, din ce imi amintesc. Daca inveti cartea pe care o cer, nu ar trebui sa ai probleme. Totusi, daca nu ai avut tangenta deloc, te sfatuiesc sa citesti putin (carti) din ramura pe care vrei sa o alegi ( terapie, HR, psihologie scolara etc) si pasii pe care ii ai de urmat ca sa ajungi in profesie. Depinzand ce alegi, drumul poate fi destul de lung si complicat, dar daca iti place cu adevarat, o sa fii dispusa sa-l faci.