| asperger3 a întrebat:

A fost cineva la una dintre facultățile Marketing,Administratie publica,Management,Finanțe Bănci,Administrarea afacerilor in comerț,turism,servicii, mercelologie si management?
Și care academie îmi oferă mai multe perspective? ASE sau SNSPA
Am dat examen azi pentru management la SNSPA si am depus dosarul la ASE

2 răspunsuri:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Am facut management. Perspectiva iti ofera specializarea pe care o alegi, unii spun ca conteaza si numele facultatii.
Eu mi-am gasit loc de munca chiar daca nu am fost la ase sau snspa.laughing
Degeaba esti la o universitate buna daca tu termini pe ultimul loc.

| Anon31241212 a răspuns:

Depinde ce iti doresti.
Marketingul, managementul, mercelologie, turism, administrarea afacerilor in comert sunt niste specializari fara perspectiva, inveti doar teorii si nimic concret. Mai degraba o contabilitate, finante banci. Se poate castiga si mai bine. Poti ajunge spre exemplu sef de banca, sef contabil. E mult mai ok. Daca vrei sa lucrezi intr o institutie publica gen consilii iti trebuie administratie publica. Depinde ce iti doresti. Si informatica economica e f buna.