Întrebare recomandată | Cristina00002 a întrebat:

A lucrat careva ca ajutor de barman? as vrea sa am angajez si eu si vreau sa stiu cam la ce sa ma astept si ce atributii voi avea...banuiesc ca nu se cere experienta!

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Da,depinde de local...preparam si bauturi, spalam pahare, aveam grija de bar si serveam la masa

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Am lucrat eu 2 ani pana m-am saturat, trebuie sa fi activa din toate punctele de vedere, sa nu obosesti niciodata pentru ca ai mult de umblat mult de la o masa la alta

| Cristina00002 explică (pentru mona):

Participai la prepararea bauturilor? sau doar spalai pahaare si aveai grija ca barul sa fie curat? unde as vrea eu sa lucrez nu as avea dc sa umblu de la o masa la alta daca sunt si ospatari care sa faca asta..acum depinde de local..si cam ce faceai tu asa? caare erau atributiile tale in bar?

| mona a răspuns (pentru Cristina00002):

Da,depinde de local...preparam si bauturi, spalam pahare, aveam grija de bar si serveam la masa

| violetflyer a răspuns:

Nu prea... E un fel de chelner dar mai specific...

| adrian53 a răspuns:

Trebuie sa stii sa interactionezi cu oameni, si ai grija fiind cà nu este de gluma cu anumite persoane. Trebuie sa stii cand sa fii distrat si cand sa fii un pic mai agresiv, app sa citesti in Codul Penal drepturile vanzatorilor si al clientilor!