| SilentRain a întrebat:

A mai lucrat cineva la spalat vase, merge ca job part-time?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca zici ca e restaurant mic, atunci ar merita sa incerci. Eu am lucrat intr-un restaurant mare cu peste 600 locuri. Aveau SPA, hotel si multe alte chestii. Este si statiune pentru ca eu am lucrat in Poiana Brasov. Am primit sfat de la un bucatar cu peste 30 ani experienta sa plec de acolo pentru ca acolo unde sunt multi bucatari, este si multa bataie de joc. Oricum eu eram in cuibul de vipere. In restaurantele mici este alta poveste. Mai putini angajati, mai multa intelegere.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu-ti gasesti ceva ca ospatar part-time de exemplu? e ceva mai bine ca pe langa salariul propriu-zis mai faci si bani din bacsis

| SilentRain explică (pentru Adry05):

Nu sunt buna la capitolul organizare, la spalat vase pare mai puțin stresant
Am deja un job full-time, destul de stresant, și mai eu vreau ceva part-time fără stres

| RAY a răspuns:

Sunt masini de spalat vase, am avut o vecina care lucra 8 ore apoi 4 ore plus ca avea si familie si putea timp de un an, nu e usor, dar nici foarte greu

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

E foarte greu, nu merge part-time, te rupe.

| SilentRain explică (pentru supadeceapa):

Nu am eu problema cu munca, pe mine mă interesează să nu fie stresant, sa nu stea cineva cu gura pe mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La vase mari daca lucrezi intri jumatate in ele cand le speli. Oale din inox, nu se sparg daca le scapi pe jos.

La vase mici in schimb trebuie indemanare pentru ca lucrezi cu portelan si sticla. Ce ai spart, ai platit.
Da, am lucrat la vase mari si o adevarata bataie de joc. Esti mereu ud la picioare. La vase mici nu merita nici pe un sfert.

| SilentRain explică (pentru anonim_4396):

Am găsit un loc de muncă la un restaurant mic, n-am problema cu efortul, e plătit destul de bine job-ul asta
Sunt curiosa daca sta cineva pe capul tau sa te stresez constanta, asta m-ar deranja cel mai mult

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Daca zici ca e restaurant mic, atunci ar merita sa incerci. Eu am lucrat intr-un restaurant mare cu peste 600 locuri. Aveau SPA, hotel si multe alte chestii. Este si statiune pentru ca eu am lucrat in Poiana Brasov. Am primit sfat de la un bucatar cu peste 30 ani experienta sa plec de acolo pentru ca acolo unde sunt multi bucatari, este si multa bataie de joc. Oricum eu eram in cuibul de vipere. In restaurantele mici este alta poveste. Mai putini angajati, mai multa intelegere.

| ASDW4LIFE a răspuns:

Jobul part-time e un job care e folosit doar pentru a scoate niste bani intr-un anumit timp si nu se porneste cu gandul de a lucra mult in acel loc.

| SilentRain explică (pentru ASDW4LIFE):

Ai mai lucrat în "domeniul asta complex"?
Sunt curiosa, cam cat ar fi de stresant?