| Georgianaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Administrație publica sau asistenta sociala? Care dintre aceste facultăți este mai buna?

5 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Amandoua sunt la fel de bune.
Nu te intereseaza mai mult ce poti sa faci dupa?

| sierra1 a răspuns:

Definește "mai bună"

| Georgianaaaaaaaaaaaaaaa explică (pentru sierra1):

Prin mai buna ma refer la găsirea unui loc de munca după aceste facultăți

| sierra1 a răspuns (pentru Georgianaaaaaaaaaaaaaaa):

Restrictive amândouă, locuri limitate ca bugetar iar in privat, cu atât mai mult.

| gabicoo a răspuns:

Shkoala vetzii e cea mai bună!
laughing

Acum serios:
Fă o postliceală sanitară (acum există și facultate de 3 ani) așa poți pleca mai ușor în străinătate!
În administrația publică sau asistență socială reușești să găsești de lucru doar dacă ești neam cu primarul sau dacă ai rude angajate la primărie. Dar dacă ții să alegi una din astea două mergi pe asistență socială e mai ușor să găsești ceva după absolvire!