| Diana1819 a întrebat:

Agent de politie sau tehnician dentar? Stiu ca sunt diferite, dar care credeti ca e mai avantajoasa?

6 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Tehnician. Faci mult mai multi bani si e mai usor.
Ca polițist nu ai liniste, mori repede, salariul e mizerabil, mult stres, pericol, iti risti viata etc.
Mai ales fiind fata, alege tehnica dentara.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Depinde de tine ce talent ai, daca ai talent si răbdare te faci tehnician dentar ca acolo trebuie sa faci artă dinți frumosi nu strîmbi si urîți ca clientul plăteste bani grei sa i se faca bijuterii de dinti frumusețe nu orice numai sa fie, poate nici polițistă nu te prinde meseria aceasta, totul depinde numai de tine, tu stii ce talent ai si ce domeniu te atrage mai mult, sigur accum te gîndesti la salariu unde cîstigi mai mult ca polițist sau ca tehnician, dar daca nu le faci bine ambele meserii nu i ti vor aduce decît stres. Ce varsta ai acum?

| Diana1819 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Salut! Am 18 ani, cls 11 si ma gandesc la ce profesie sa aleg.

| Diana1819 explică (pentru Plato):

Mi-e oarecum frica de esec. Mi se pare ff greu sa intri

| Plato a răspuns (pentru Diana1819):

Nu exista asa ceva, nu exista "nu pot" sau "e prea greu". Ai incredere in tine, sigur reusesti.

| Emazio a răspuns (pentru Plato):

"mori repede, iti risti viata,"? de unde le scoti? Te-ai uitat la seriale cam mult.