| adrian_8909 a întrebat:

Ajutor! Stie careva ce materii se studiaza la Liceul Eugen Lovinescu Profil Filologie - Bilingv Portugheza

1 răspuns:
| nutuxcristian a răspuns:

Salut! Eu sunt la biligv-franceza. Banuiesc ca e la fel; uite ce fac eu:
•6 ore de franceza
•2 ore de engleza
•4 ore de romana
•2 ore de matematica
•2 ore de fizica
•2 ore de geografie
•1 ora de sport
•1 ora de muzica
•1 ora de chimie
•1 ora de biologie
•2 ore de logica (treaba sta asa: in clasa a IX-a faci logica, intr-a X-a psihologie, XI-sociologie, XII- filozofie)
•1 ora de informatica
•1 ora de desen
•2 ore de istorie
•1 ora de latina
Orarul meu este foarte bine structurat,si foarte bine gandit. Orele sunt proportionate in mod egal. Adica,sa nu am intr-o zi doar stiintele (istorie,mate,chimie,fizica etc.), am romana, franceza, desen, mate, logica. E destul de ok pentru clasa a IX-a. Daca iti place. La tine portugheza este franceza la mine.