| Andreiu68 a întrebat:

Am 14 zile de concediu de odihna, daca imi iau concediu de pe 20 decembrie pana pe 22 ianuarie se poate? Asta ar insemna cele 14 zile de concediu. Gen se termina anul si teoretic concediul se pierde. Puteam sa iau tot concediul dar nu am luat concediu pana acum pentru ca avem mult de lucru si eu sa spunem sunt un om de baza asa ca nu puteam sa las treaba.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Concediul de odihna il primesti conform intelegerii cu angajatorul, n-avem cum sti daca se poate sau nu.
Si in perioada indicata de tine sunt mai mult de 14 zile lucratoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Concediul de odihna de regula se trece la anul urmator., + putine firme da atata liber deodata. Desi teoretic ar trebui sa iti deie cand ai nevoie, practic ei fac ce vor,