| Raresh14444444 a întrebat:

Am 17 ani, și as vrea sa urmez o carieră ca antrenor personal. Dar nu prea am idee cum sa ajung acolo. Trebuie sa absolv UNEFS-UL? Sa am atestat de antrenor? Vreo performanță sportivă? Ceva?
Și dacă aveți idee, cam pe unde ar bate un salariu de antrenor, și unde ar trebui sa ma uit, eu ma gândeam la world class deoarece este o sala foarte notorie!
Va mulțumesc anticipat happy

3 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Trebuie sa ai ceritifcat de antrenor, cel mai notabil fiind cel de la facultatea de educație fizică și sport, dar pe langa asta trebuie sa ai și corp pe măsură și cunoștințe de genul.

| Raresh14444444 explică (pentru RobertMoon):

Corp atletic am iar câteva cunoștințe am, despre alimentație și despre exerciții, dar bineînțeles mai am o grămadă de învățat. Și nu știi cam cât ar fi salariul nu?

| alina2k18 a răspuns (pentru Raresh14444444):

Salariul... pai Depinde cati clienti ai, ce rezultate ai cu ei, etc.
Trebuie si un atestat, pus multe cunostinte de nutritie eventual diploma de tehnician nutritionist.
Majoritatea antrenorilor bine cotati sunt fosti campioni la culturism/fitness, nu toti au uNEFS u, cert e ca la World Class nu intri usorwinking