| leovondairee a întrebat:

Am 23 de ani si m am saturata de munca prost platita din tara, Desi nu stiu daca scriu in categoria comuna al acestui subiect, as dori sa ma ajutati cu informatii referitoare la gasirea unui loc de munca in Norvegia. Ca orice om caut un loc de munca cat mai accesibil in care sa fie inclusa cazarea. Cariera mea daca tot suntem pe aceasta categorie, nu este una tocmai reusita Abosolvind liceul am continuat la facultate dar situatia financiara mi a rasturnat brusc visele renuntand.m am angajat ca ajutor de bucatar si ospatar cursuri adulti pe care le am absolvit, urmand cu alte cateva locuri de munca in diferite domenii : constructii, fier forjat (munca de jos) Revenind la intrebare obosit de aceasta munca in van rog ajutorul cu un loc de munca in afara tarii, un loc de munca care desigur este mult mai avantajos decat cel din tara. Adresa mea de e-mail este leovondairee@yahoo.com. Voi fi recunoscator, va multumesc

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la Forțele de Muncă pentru a vedea oferta locurilor de muncă în străinătate.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai spus ce pregatire(calificare)ai.In Norvegia, ca si in alta tara se cer oameni calificati.

| leovondairee explică (pentru darrio2007):

Despre calificare am precizat! "bucatar si ospatar cursuri adulti pe care le am absolvit" Liceul pe care l am terminat este de arte aceasta calificare nu am mentionato din pricina locurilor de munca greu de gasit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In tara asta munca va fi intotdeauna prost platita. Suntem o tara de prosti, inculti, lenesi si ofuscati si de aia suntem considerati exact asa. Nu da nimeni salarii ca lumea unui popor de inutili, care nu are forta nici sa dispuna de demnitate.

| Zanatare a răspuns:

Incearca pe BestJobs.
big grin