| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a întrebat:

Am ceva talen la desen insa mai trebuie perfectionat. Momentan desenez doar personaje anime/manga iar mai incolo am de gand sa imi pun mana la lucru si pentru a desena persoane adevarate. Eu mi-as dori sa imi fac o proprie manga peste ani si ador sa imi petrec timpul liber desenand(mai ales in ultima vreme). Dupa ce iau bacul peste 3 ani, la ce facultate sa dau?(sa fie ceva legat de desen) La momentul actual sunt in clasa a 11-a la un liceu tehnologic pe profil mecanic auto iar dupa ce termin anul acesta am sa dau la seral care dureaza 2 ani jumatate si in paralel cu scoala o sa ma duc la munca pentru a avea banii mei si a economisi pentru facultate. De asemenea nici mama nu isi permite sa ma tina in scoala inca aproximativ 3 ani cat dureaza seralul(am alti 3 frati mai mici dintre care unul la liceu intra 9-a, o sora in clasa a 8-a si un fratior in clasa a 3-a iar mama de abia se descurca iar cat despre tata(daca merita sa il numesc asa)... il doare fix undeva de familie iar tot ceea ce face el este sa frece menta, sa fumeze, sa bea, sa manance, sa faca paguba in bugetul casei adus de mama si chiar daca se mai duce la munca uneori nu baga banii in casa ci ii bea si nu plateste facturi sau sa ne dea noua bani de mancare la scoala). Nu vreau sa fiu o povara pentru mama care este o femeie extraordinara. Cred ca m-am cam abatut putin de la intrebare insa revin. Ce facultate ar trebui sa urmez? Sa aiba legatura cu desenul.

1 răspuns:
| denisaasg a răspuns:

Hei! imi pare rau pentru situatia din familia ta! ai putea urma o facultate de arhitectura sau de design