| ReignForest a întrebat:

Am făcut un curs de programator(acum câteva luni) și vreau să lucrez de acasă de pe laptop. Cum se procedează, câți banii se ia și este bine? Part Time sau Full Time?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca freelancer iei bani atat cat lucrezi si cat de bun esti... si ce proiecte iti gasesti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Banii nu se i-a. Căci ai făcut curs de programare, dar nu știi românește. Nu există i-a pe românește.
Este bine dacă îți găsești de lucru. Pentru asta trebuie să faci o ofertă pe un site de freealance, Vei fi plătit după proiectul făcut.

| GabiDumitrescu a răspuns:

De cand ai facut cursul ala ai mai scris macar 1000 de linii de cod? Ce STII SA FACI in urma cursului respectiv?

| mrpom a răspuns:

Inainte sa te apuci de lucrat, fa-ti un portofoliu cu niste proiecte, cel mai ok e sa-ti faci un mic site cu o navigatie, numele tau, cati ani ai, ce limbi de programare stii, proiecte si contact, trebuie sa vada cel care te plateste ca stii ceva