| badasssead a întrebat:

Am fost contactata de o agentie de recrutare din Brasov, Head Hunting se numeste pentru a lucra in Anglia in mall ca agent vanzari pentru cosmetice
stie cineva ceva de aeasta agentie?

4 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

In primul rand, trebuie sa te gandesti daca ai aplicat undeva pentru o pozitie de genul asta si cat de bine ai declarat ca stii engleza. daca nu ai aplicat si nici nu stii engleza atunci e necurata treaba, nu poti merge sa vinzi, sa lucrezi cu publicul daca nu stii limba cum trebuie. din cate vad exista adresa lor pe net si o persoana de contact. daca vrei sa pleci poti sa mergi sa vezi in primul rand daca exista acolo. poti sa mergi la o discutie cu ei si cere-le niste referinte si intreaba-i daca poti vorbi cu persoane care au plecat la munca prin intermediul lor. dupa care cere sa vezi contractul in baza caruia ar trebui sa pleci si nu trebuie sa platesti nicio taxa. firmele serioase de recrutare primesc comision de la angajatori iar pentru ca te-au cautat ei cu atat mai putin ar trebui sa-ti ceara vreun ban, deci daca iti cer bani sunt excroci.

| badasssead explică (pentru mixxjim):

Am avut 2 interviuri online pana acum, printre care unul a fost in engleza care prin care mi s-a testat capabilitatea de a conversa in engleza. am senzatia ca sunt seriosi, dar cum spuneai tu, mi=ar place sa vorbesc cu cineva care munceste acolo...

Răspuns utilizator avertizat
| mioaraingeras a răspuns:

Eu una nu m-as duce...