| octavvv a întrebat:

Am fost operat de hernie abdominala pe partea stanga si mai am una neoperata pe dreapta. Unde m-as putea angaja in conditiile astea? Peste tot trebuie sa ridic greutati iar pentru job-urile ce nu necesita asta trebuie studii superioare. Stiti vreun job unde nu trebuie sa fac efort fizic prea mare si nici facultate? Va multumesc

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Call center, sofer, facturare, agent de paza, etc. Sunt destule joburi unde nu trebuie sa faci efort fizic si nici studii superioare nu ai nevoie.

3 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Singurul care îmi vine în minte momentan este call centerul. Dacă ai noroc să fii angajat pe limba română nu trebuie decât să vorbești la telefon.

| ș53fan a răspuns:

Poate un curs de calificare domeniul bucătar/cofetar și /sau ospătar? Poate una din astea? Că nu e nici greu, nu ridici greutăți și în majoritatea cazurilor sau chiar de loc nu îți trebuie facultate! nici eu nu am voie efort și ridicat, din cauza astmului și a problemelor cu inima! Poți încerca și asta cu unul din acele cursuri și apoi ai posibilitatea îmi pare să ți se ofere imediat după și un loc de muncă! Din ce zonă ești?

| Fedaskyn a răspuns:

Nu știu unde stai tu, dar din cate știu eu sa conduci autobuzul sau un tir sau taxi etc nu-ți trebuie facultate deci ai putea sa te interesezi in acest domeniu de șofer