| Riureanu_Alexandru_1996 a întrebat:

Am gasit un loc de munca ca medic specialist in Elvetia pe site-ul BestJobs.Salariul spune ca este de 200.000-240.000€ pe luna
Ce parere aveti

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai vazut bine. Nu exista acest salariu lunar.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Poate este salariul anual.

| Ronnix a răspuns:

Eu cred ca tu nu intelegi adevarata semnificatie a banului. Este imposibil pentru un medic specialist sa ai salariul ala pe an, dar pe luna...

| REMiXDJ a răspuns:

Nu exista nicaieri in lume salariu de medic de 200.000 - 240.000 pe luna, poate pe an.

| Catrice a răspuns:

Te faci și tu medic cu 8 clase? laughing

| 1Dezaxat a răspuns (pentru Catrice):

=]. Bun, bun.

| Ineys a răspuns:

Gata, schimb facultatea. Ma transfer la medicina!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Culmea ironiei. In doar 3 luni îți costruiesti și un bloc. Mai aștepți 2 îți iei și un lambo laughing

Cel mai probabil, e o eroare.

| cristiww a răspuns:

Imposibil

| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

Eu am 51 de ani si sunt inginer fizician (si am si un doctorat in fizica). Am lucrat si in strainatate ca fizician in mai multe tari acum vreo 20 de ani. Cel mai mare salariu mediu din Europa este in Elvetia (5000 de Euro/luna acum) si Danemarca, cam 2500-3000 Euro/luna acum.

Acum 20 de ani cand am fost eu plecat salariul mediu in Danemarca era cam de 1600 de dolari/luna. Daca plec acum sa lucrez in strainatate castig cam 80000 -100000 de Euro pe an in Elvetia.
Ca medic nu stiu ce sa zic. Am un coleg fizician in California, nevasta lui este medic si castiga cam o jumatate de milion de dolari/an. Asa mi-a zis el la telefon acum vreo 3 luni.

| cristiww a răspuns (pentru Bogatu_Valentin_1968):

Mai sunt salarii mari dar in general le castiga adevaratii specialisti si experti. Am un coleg, e geolog, castiga 120.000 USD/an dar sta in Africa unde sunt multe riscuri. Ultima data e fost evacut fortat din cauza unei epidemii. Un coleg de-al sau a fost impuscat...

| Andrei899 a răspuns:

Poate 200.000 cumulat in 5 ani.

| David_Vaduva_1998 a răspuns:

Vezi ca poate e pacaleala si cine stie ce patesti