| XInfinityXx a întrebat:

Am înțeles că la profilul de liceu electronică și automatizări, în clasa a 11 (sau la sfârșit de a 10, nu știu) îți alegi între profilurile telecomunicații și automatizări (parcă), cum îți alegi? În funcție de medie? Sau explicați-mi voi.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt module pe care te vei specializa in functie de alegerea ta si eventual calificandu-te daca-ti dai atestatul. Teoretic trebuie sa iti alegi la inceputul clasei a 11-a, se vor imparti in 2 clase in functie de profil.De cele mai multe ori nu se intampla asta si se urmeaza modelul clasic al profilului ales.Noi am avut de ales ce ai spus tu tocmai intr-a 12-a pe la inceput, tema de atestat pe care ne specializam dupa ce luam feedback pozitiv de la comisie.Privind media, nu conteaza ce medie ai la module si nici la temele de atestat.

| XInfinityXx explică (pentru anonim_4396):

Și când se împarte în a 11-a, cele 2 clase îți alegi tu cum dorești sau în funcție de media claselor 9 și 10? Bănuiesc că e o limită de locuri într-o clasă.
Iar la atestat în a 12-a, cu ce te ajută în plus?

1 răspuns: