| anonim_4396 a întrebat:

Am lansat de curând un magazin online de imprimeuri pentru tricouri, hanorace etc. cu ilustrații realizate de mine la un studio de grafică. Nu sunt o expertă dar îmi place ce fac și de ce nu să mă și aleg cu un câștig. Mă străduiesc să obțin o creație decentă. NU reușesc să fac vânzări. Ce să fac? Dau fundă (în caz de răspunsurile voastre în care include link-ul către magazinul meu online, nu voi trimite pentru că nu vreau să îmi dezvălui identitatea pe TPU.)

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| ioana3432B a răspuns:

Te poți folosi de Facebook, Instagram, până și de Tik Tok să-ți promovezi tricourile. Poți să îți pui prieteni să le poarte și să îți facă un fel de reclamă, adică să-și facă poze și să îți dea tag. Poți crea o pagina speciala doar pentru ele pe Facebook sau insta. Poți să dai mai multe informați acolo despre marfa ta. De ce merită cumpărată, calitatea produsului, faptul că design-ul este unic, etc. Sper că nu insist sau ceva dar chiar mi-ar plăcea să văd ce ai acolo?
Dar nu te poți limita doar la tricouri, poți face și huse de telefon sau pin-uri. Succes!

11 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Păcat,îți făceai promovare și pe aici.

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

O să o fac in altă parte probabil abia apoi aici. Cred.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Pot să te ajut, măcar cu niște sfaturi, dar trebuie să văd ce ai acolo.

| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

In privat pot trimite

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Da.

| Lizuca1234 a răspuns:

Cauta o firma care se ocupa cu marketing-ul. sa te ajute pe partea de promovare. succes!

| anonim_4396 explică (pentru Lizuca1234):

Poftim? Cere bani firma de marketing? Daca da, din păcate o să renunț.

| Lizuca1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca sa reusesti cu o afacere, nu e suficient doar sa vrei, trebuie sa si investesti. si da, o firma specializata cere bani, e normal.

| anonim_4396 explică (pentru Lizuca1234):

Nu sunt bogătană să investesc 1 mil. de euro, asta e.

| Lizuca1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine a zis ceva de 1 mil euro? revino cu picioarele pe pamant.

| BaiatCuPmareSiMultaS a răspuns:

Fa-ti reclama cumva happy