| cosmin986522 a întrebat:

Am luat bacul si inca nu sunt hotarat ce facultate sa aleg. Intre facultatea de automatica, calculatoare si facultatea de mate-info specializare matematica care e mai buna pentru viitor?

8 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Daca esti pregatit sa dai peste o facultate foarte grea, unde nu prea sunt sanse sa termini cu medie mare, du-te la automatica si calc.
Dezavantajul e ca facultatea e grea si nu poti termina cu medii mari (9.50-10) si nu te va lua nimeni sa lucrezi pentru ca il vor lua pe celalalt cu media mai mare, chiar daca el stie mai putine ca tine.
In locul tau as alege mate-info.
Daca mai ai nelamuriri intreaba-ma si voi incerca sa te ajut.
Numai bine!happy

| cosmin986522 explică (pentru MadRaven):

Am o nelamurire. Am sanse mai mari sa ma angajez daca termin mate-info specializare matematica sau la automatica si calc? :d

| MadRaven a răspuns (pentru cosmin986522):

Ai mai mari sanse la mate-info de cat la automatica si calculatoare.
Numai bine!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Felicitari pentru bac.happy Eu as opta pentru facultatea de automatica. Dar te poti orienta si spre armata, salariile de acolo fiind frumusele, fie vb intre noi, si iesi la o pensie frumoasa in timp mai scurt.

| trolololo a răspuns:

Ce nota ai luat la matematica?

| cosmin986522 explică (pentru trolololo):

8.70

| trolololo a răspuns (pentru cosmin986522):

Automatica și calculatoare sau informatica. De preferat automatica.

Răspuns utilizator avertizat