| Vulpita a întrebat:

Am luat licenta cu o nota mica. Oare o sa am probleme la angajare, or sa ma intrebe de nota asta?

Răspuns Câştigător
| brichetuta a răspuns:

Nu vei avea probleme, importat este ca ai luat licenta, mai departe depinde doar de capacitatea ta de integrare si evoluare!

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu, stai linistita.Nu conteaza nota ci modul in care te descurci tu pe acel post

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa te angajezi la stat, DA.Pe ei ii intereseaza patalamaua si nu ce stii tu sa faci. Daca te angajezi la un patron destept, acesta va aprecia in primul rand cat ii poti fi de util.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cum s-a mai scris depinde foarte mult unde vrei sa te angajezi. eu am angajat destui absolventi proaspeti dar nu dau 2 bani pe notele din facultate - prefer sa-i testez direct sa vad cum gandesc nu ce-au fost in stare sa memoreze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce a ajuns educatia in ziua de azi nu conteaza absolut de loc.Stai ca prostu si te lupti in sesiuni si vin din Spania, Italia etc. In august isi iau examenele si la licenta nota de master. Sper ca licenta sa redevina ce a fost altfel... o sa ni se faca rusine de acest titlu.
Asta e parerea mea.

| georgehari a răspuns:

Dacă e vorba de un post prin străinătate, mai ales o carieră universitară, atunci da. Dacă nu, nu te întreabă nimeni în România, nu dăm doi bani pe educație.

| enache_stoica a răspuns:

Pe mine nu m-a intrebat nimeni niciodata chestia asta. Depinde in ce domeniu vrei sa te angajezi.

| adrian_breazu a răspuns:

S-ar putea sa nu te intrebe, dar sigur vor afla, pentru ca la angajare trebuie sa aduci copie dupa ultimul act de studii, unde e trecuta nota de la licenta.

| Amely21 a răspuns (pentru adrian_breazu):

Cum se face nota finală de la licență? Contează și nota de la elaborarea licenței pe care ți-o dă când o verifică?

| traian_dinu a răspuns:

Daca poti sa argumentezi nota (ex.: ai avut probleme personale in perioada cu licenta, subiectele au fost incorecte etc.), e bine sa stii ce sa raspunzi daca totusi te intreaba. Eu as spune totusi ca n-or sa te intrebe. Multi nu te intreaba nici ce facultate ai facut. happy

| anna_9650 a răspuns:

Pe nimeni nu intereseaza ce note ai avut pe tot parcursul scolii. Poti sa te mai dai mare din cind in cind fata de prieteni, dar pe angajatori ii intereseaza performanta. Poti sa nu fii foaret bun la tocit, important e sa fii usor adaptabil si sa-ti placa sa inveti non-stop lucruri noi si bineinteles sa iti asumi responsabilitatea pentru ceea ce faci.