| Catalina824 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Nu am idee ce job sa imi aleg. Îmi place foarte mult să citesc și să interacționez cu oamenii. Vă rog spuneți-mi dacă aveți idei!

Răspuns Câştigător
| vanfairy a răspuns:

Aici depinde foarte mult si de ce calificari ai, ce studii etc. in prima faza, ai putea sa lucrezi ca si sales assistant intr-un magazin, sau intr-o librarie avand in vedere ca iti place super mult sa citesti. poti sa te faci content writer daca iti place sa scrii, te bagi pe PR/design daca te pricepi la a intelege ce vor oamenii si daca te pricepi putin prin photoshop si ce programe mai sunt. te poti face translator, de ce nu, doar ca iti trebuie facultate pentru asta.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta tine mai mult de latura de socializare, decat de o profesie/cariera, pe care ar trebui sa o practici in viitor.
Mai gandeste-te la ce esti buna, ce materii iti plac mult si cum ai putea sa-ti faci un viitor, folosindu-te de ele.

| MihaidinBucuresti a răspuns:

Sa stii ca sunt teste profesionale in privinta asta. Da-mi un mesaj daca esti curioasa si iti pot trimite.

| Eusuntdiaa a răspuns:

Du.te la magazine de haine sau încălțăminte. Dacă ești din Craiova in Mall se căuta angajați la H&M si sus la Mesopotamia la KFC. Eu ți-aș recomanda sa te angajezi la KFC acolo poți lucra si 4 ore! Si mai îți iei si mâncare acasa. Si daca vrei poți lucra doar in weekenduri. ( adică sâmbătă si duminica )