| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de viza pentru a munci in Suedia?

4 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Din cite stiu eu da pentru ca acolo mai mult cu contracte se pleaca nu prea mewrge la negru/dar mai asteapta raspunsuri poate altii stiu mai bine sau au pe cineva chiar acolo pa

Stefan
| Stefan a răspuns:

Poti munci în Suedia numai cu contract de munca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU, Suedia e printre putinele state membre UE care ne-au acordat drepturi depline de munca pe teritoriul sau. Deci...NU, nu ai nevoi de viza.

| Fronty_Gardasinu_1993 a răspuns:

Ai nevoie de chemare sa poti munci pe teritoriul lor asa e si in danemarka suedia tarile scandinave

sfatu meu e sa iti faci viza de turist 3 luni si dupa te orientezi