| Chirila_Ciprian_1999 a întrebat:

Am o dilema uriasa. Merg la Facultatea de Geografie Bucuresti si am de ales intre 2 specializari: una care imi place mai mult (turism) si alta care e mai de viitor (cartografie). Si apelez la ajutorul vostru pentru a ma decide in final, ca maine dau admiterea. Imi puteti spune cum e cu una si cu alta? Ce poti se faci dupa ce termini specializarea? Cat de cautate sunt? Chestii de genu. Ce credeti voi: ce imi place mai mult sau unde se catiga mai bine?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ca sa lucrezi in turism nu iti trebuie facultate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ajungi sa lucrezi undeva unde iti place, iti va fi mult mai usor sa rezisti si sa ai rezultate bune. In schimb, daca nu poti castiga suficient facand ce iti place, este o problema. Eu as merge oricand pe varianta "Fa ceea ce iti place!"