| CrazyStyle3 a întrebat:

Am o întrebare legată de facultăți. Am 2 opțiuni și ambele au avantaje și dezavantaje și nu știu ce să aleg.
Prima opțiune ar fi Mecatronică și Robotică în Cluj. Am vrut să continui pe informatică dar nu sunt atras de robotică. Avantajul ar fi că aș fi aproape de familie și prieteni. Dezavantajul ar fi că nu am prea am șanse să ajung ce îmi doresc și îmi e frică să nu regret pe viitor.
A doua opțiune ar fi să mă duc în Londra pe Computer Science (informatică) la Brunel. Facultatea o prefer pentru că îmi oferă mult mai multe oportunități și eram decis să merg până a renunțat o prietenă cu care am plănuit totul. Problema este că voi fi plecat departe de familie, prieteni iar cu banii nu știu cum mă voi descurca. Singura metodă sigură de a face bani este de a mă angaja acolo dar nu știu dacă mă voi descurca cu timpul. Cea mai mare frică este că voi rămâne singur fără nimeni cunoscut și nimeni care să mă ajute.
Ce credeți că ar trebui să aleg?

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Conteaza sa faci ceea ce iti place tie. E putin greu sa pleci singur intr-o alta tara, a fii departe de familie si prieteni dar sunt multi care fac lucrul asta. Daca nu esti sigur ca poti sa te descurci cu banii, mai bine ramai la Cluj. Londra e scumpa si chiar ai nevoie de lucrezi ca sa poti sa te intretii acolo. Poti merge la Cluj acum si poti face masterul in alta parte.

| GeorgeBerbec a răspuns:

În acest domeniu nu contează diploma cat contează ce stii tu... La ce ai dat admiterea?