| AnaBubbles a întrebat:

Am o intrebare! O prietena de a mea trece in clasa a 8 si vrea sa aiba un mic job part-time(ca are si scoala). Vrea sa stranga bani ca sa plece in America. Ce joburi ar fi bune?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa isi ajute parintii la treaba, iti inchipui ca nu o angazeaza nimeni la 13-14 ani

| AnaBubbles explică (pentru suntserios):

Pe sora mea a angajat-o la un coafor sa aduca cafele etc

| suntserios a răspuns (pentru AnaBubbles):

In mod sigur nu legal

| AnaBubbles explică (pentru suntserios):

Parintii nostri erau prieteni cu sefa...

| suntserios a răspuns (pentru AnaBubbles):

Pai si atunci ce ne mai intrebi pe noi daca ai pile?

| Alcyon a răspuns:

Trebuie sa ai cel putin 15 ani, ca sa te angajezi in mod legal. Altfel nu. Sunt curioasa de ce vrea sa plece in America. Crede ca umbla cainii cu covrigi in coada? Ca sa ajungi acolo ai nevoie de viza care este foarte greu de luat. Am o cunostinta ce are cetatenie americana (s-a nascut in America), dar s-a mutat in Romania. Si de nu stiu cand se chinuie sa obtina viza pentru sotul ei roman. Sa stea potolita, ca poate o rapeste careva si ajunge prin vreun bordel.

| AnaBubbles explică (pentru Alcyon):

Are 15 ani! Si are viza! Cand era mica, a locuit 2 luni in America si de atunci are viza!