| IoanaEvelina a întrebat:

Am o mare dilema. ma tot gandesc de ceva vreme ce mi-ar place sa fac in viitor si nu reusesc sa ma decid. imi plac toate materiile. ce slujbe se cauta in zilele noastre? Mie mi-ar placea : arhitectura( 6 ani mi se pare cam mult ), automatica(nu stiu unde as putea lucra si ce as face programare?), teatru-cinematografie(mi-ar place mult dar nu mai e platit atat de bine), film, muzica(sunt int-un ansamblu de 8 ani si cant la vioara, si la voce, nvat la chitara si ma descurc si la pian dar totusi nu cred ca ma voi putea intretine in urma conservatorului) alte idei? ce as putea face? ma imaginez peste ani intr-o institutie mare. voi cum váti decis la ce facultate sa mergeti? sunteti multumiti de alegerea facuta? vreau sa ma lamuriti(FUNDA:*)

Răspuns Câştigător
| alyball a răspuns:

Hmm:depinde ce vrei ce iti place sau sa iti iasa banu?
sa iasa banu iti pot da exemple ce iti place doar tu sti. ceva meseri ff banoase:inginer proiectant, avocatura, doctor generalist sau ceva in cadrul armatei sau pompier...sunt multti in tara cu facultati ff mari si poate cate si 2-3 facultati.in tara nu se merita faci o facultate sa mearga sa profesezi si in alite tari.de ex nu te pui pe contabilitate sau stieu eu alta meserie din asta ...ca daca te faci contabil sa zicem in alta tara daca vrei sa pleci e o altfe de economie si o sa iti fie greu.DECI CEVA SA PROFESEZI IN TARA STARINA.E MAI BINE PLATIT POATE DE 2 ORI DECAT IN ROMANIA.

2 răspunsuri:
| CookieșiParty a răspuns:

Avocat?