| AlisaGabrielaaa91998 a întrebat:

Am o mare dilemă.
Nu pot alege dintre a ma face profesor de matematica, fiindcă o ador si a ma face fotomodel,am un corp frumos si mult potential, și imi place.
Sfaturi?

Răspuns Câştigător
| sunt0anonima a răspuns:

Ar fi extrem de interesant sa le alegi pe amândouă, draga mea! Ai putea lasă partea de modeling ca o pasiune, la rândul de hobby. Ai încredere în tine! Sunt sigura ca te vei descurca.

8 răspunsuri:
| LordCristobal a răspuns:

Mai degraba te faci profesor.
In primul rand ai o meserie bine platita, ai vacanta de vara la fel ca elevii si in mare parte ai o viata linistita.
Si de asemenea poti forma mentalitati noi care sa ajute societatea in viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai 15 ani?

| omuletulofficial a răspuns:

Gandeste-te la pro si contra la fiecare dintre cele doua meserii;
La a fi model ai de facut multe sacrificii; dieta stricta, nopti nedormite, lumina reflectoarelor, mereu ocupata, etc.
Pe cand fiind profesor, ai o viata normala, asa cum ti-o alegi tu happy.
Think about it.

| AlisaGabrielaaa91998 explică (pentru omuletulofficial):

Nu aș putea sa le fac pe ambele?

| omuletulofficial a răspuns (pentru AlisaGabrielaaa91998):

Cariera de modeling inseamna mult timp si deedicare, cam greu cu viata de profesor, ca ambele necesita mult timp.

| pashkal a răspuns:

Da instagramu tau si iti spun eu daca ai sanse ca fotomodel