| Sara2 a întrebat:

Am o mica dilema, ieri am fost la un interviu si mi-a zis sefa luni sa vin cu actele sa semnez si contractu, si azi m-a sunat de la alta firma care aveam promisiunea ca ma va suna de cateva zile, si la acea firma salariu e mai mare si munca mai usoara si nu stau in frig, ca dincolo, dar nu stiu daca or fi si seriosi, ce ma sfatuiti sa fac? eu as vrea sa ma duc acolo mai degraba dar imi e teama sa nu ma angajeze nici aia si raman pe dinafara

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa fii fericita, tu ai gasit 2 slujbe si altii nu gasesc nici macar una. Cred ca ar trebui sa mergi prima data la firma cu conditii mai bune si sa vezi ce-ti ofera si doar apoi la cealalta care te asteapta sa semnezi contractul. Succes si numai bine!

| Corina a răspuns:

Parerea mea este sa te duci acolo unde munca e mai usoara si iti da salar mai mare. Cat priveste seriozitatea, n-ai de unde sa stii pana nu incerci. Stii vorba aia: "Cine nu risca, nu castiga!" Merita incercat. E bine ca ai reusit sa gasesti doua job-uri, din care ai posibilitatea sa alegi. Mai rau e de cei care cauta un job demulta vreme si nu reusesc sa gaseasca niciunul. De curiozitate, din ce oras esti?

| CarmenR a răspuns:

Stii cum se spune? Daca nu risti nu castigi! Daca cei de la firma la care ti-ai dori sa lucrezi te-au apelat pentru un interviu, mergi la interviul respectiv. S-ar putea sa fie cu noroc! De ce sa nu mergi, ca apoi sa te gandesti ce frumos ar fi fost sa lucrezi acolo. Mult succes! Si anunta-ne ce ai rezolvat.