| lSarcastiquel a întrebat:

Am o nelămurire legata de Facultatea de Limbi străine din București: știu că trebuie sa dai examen ( eu as alege engleza) dar mai trebuie inca o limba aleasa ( as alege spaniola). Engleza trebuie stiuta bine, dar spaniola? Dau si la acea a doua limba examen? Niste detalii, va rog.

3 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Vine Doub imediat

| Bondarel99 a răspuns:

Trebuie sa dai admitere la 2 limbi, indiferent care. Poate fi și romana printre ele și mi se pare cea mai ok pentru ca Primești doar întrebări din gramatica.

| Doub a răspuns:

Trebuie sa dai examen la 2 limbi.
Si poti alege ce vrei.
De exemplu: daca tu vrei sa dai la engleza-spaniola, poti da examen la engleza si la orice altceva vrei tu (romana, franceza, nu neaparat spaniola).

Oricum, daca vrei la spaniola e cancer, adica e greu, dar asta nu trebuie sa te descurajeze.
Daca mai orice alte nelamuriri, nu ezita sa ma intrebi.

Multa bafta iti doresc!