| Madalina23Mdlz a întrebat:

Am și eu o curiozitate TPU. Cam care ar fi cea mai mică notă admisă la facultatea de litere la înscriere?

1 răspuns:
| FPKRamon a răspuns:

REZULTATELE ADMITERII LA STUDII UNIVERSITARE DE LICENŢĂ la data de 13.08. 2018 cu ultimele medii pentru studii finantate de la la buget, pe specializari

Limba si literatura romana – Limba si literatura straina/Literatura universala si comparata – 8.36

Limba si literatura engleza – Limba si literatura romana/Limba si literatura straina/Literatura universala si comparata – 8.23

Limba si literatura rusa – Limba si literatura romana/Limba si literatura straina/Literatura universala si comparata – 6.91

Limba si literatura italiana – Limba si literatura romana/Limba si literatura straina/Literatura universala si comparata – 7.00

Limbi moderne aplicate: Traducere si interpretare Engleza – Franceza/Germana – 9.21

Limbi moderne aplicate: Traducere si interpretare Franceza – Engleza/Germana – 8.91

Limbi moderne aplicate: Traducere si interpretare Germana – Engleza/Franceza – 8.21

Stiintele comunicarii – Jurnalism – 7.45