| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare catre cei care au lucrat/lucreaza ca soferi-curieri la Fan. Ce pareri aveti despre salarii? In Brasov salariul este de 3.500 cica. In alte localitati cat este? Ati primit banii promisi de fiecare data la salariu? Va rog sa raspunda cei cu experienta si cei care au lucrat sau lucreaza ca si curieri.

2 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Curierul de la noi de la firma sustinea ca avea 2000 (acum cativa ani) Era angajat de 7 ani, si numai daca facea ore suplimentare lua cu cateva mil mai mult. Dar alerga de la un capat la altul, n-avea timp de vorba, atat de aglomerat era. Intre timp situatia s-a mai schimbat, dar nu stiu daca ajunge la 3500. Poate ajunge, dar cu mari sacrificii.

| Sonia822 a răspuns:

Am uitat sa mentionez ca era din Bucuresti. Daca un curier ar avea 3500, multi ar renunta la job si s-ar angaja la Fan. Mergi si discuta cu ei, vezi cat e partea fixa, daca exista target, ce se intampla daca nu-ti faci targetul, daca penalizeaza si din partea fixa sau doar din bonusuri.