| Gabriell_Luyss_1999 a întrebat:

fondurile Europene din cate inteleg eu este ca trebuie un proiect si planul firmei, ce vrei sa faci. Proiectul nu poate fi si pentru a fi youtuber de top gen sa cumperi lucrurile care iti trebuie sa le cumperi apoi sa te extinzi in firma de Youtube in ceea ce vrei sa faci si ce iti place sa faci cel mai mult pe viitor?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fondurile Europene se dau penrtru proiecte de afaceri de anvergură, cu impact economic și social, care crează locuri de muncă, nu pentru afaceri pe Internet.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fondurile europene nu se dau pentru proiecte sau joculete de Youtube.
Fondurile europene se dau pentru agricultura si servicii, numai in ura unui proeict bine strucurat si explicat, cu ce doresti sa faci.
Bineinteles ca trebuie sa ai deja firma facuta si functionala (cu toate certificarile si autorizarile la zi) si locatia platita (inchiriata sau propietate ) pentru acea activitate, ori bucata de pamant, daca vrei sa faci agricultura.
Mai trebuie sa ai cel putin 30-50% din suma pentru proiectul respectiv, iar Fondurile europene iti va aproba restul, dupa verificarea acelui proiect.
Nu se aloca fonduri europene ca sa cumperi si sa vinzi diverse lucruri, se aloca numai pentru servicii si agricultura.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai probabil nu o sa iti acepte un asemenea proiect. Nu are sens sa ceri bani pentru asa ceva

| User23434 a răspuns:

YouTube-ul e pur și simplu mult prea accesibil pentru a avea nevoie de fonduri. Nu auzi ce absurd suna? rolling on the floor
Dacă tot vrei sa faci Youtube, fa un scenariu, pornește camera la telefon, editează clipul, și postează-l. Dacă, crezi ca te pricepi, de ce sa nu profiți? Dar totuși, din moment ce mulți au telefoane ce filmează minim 720p, de început e bun, abia după, camera profesionala, microfon, studio, chestii.