| mtw123 a întrebat:

Am şi eu o nelămurire în legătura cu facultatea. Situaţia stă în felul următoar : Am intrat pe un loc bugetat, cu bursă, nu am fost mulţumit de alegerea făcuta pe parcurs, aşa că am fost la 2 examene doar, nu le-am luat, deci am rămas restant. La restul, n-am mai mers, deci din nou restant. Ideea este că vreau să renunţ, adică să-mi retrag dosarul. O să trebuiască să inapoiez bursa pe care am primit-o? Să plătesc ceva taxe, gen restanţele? Si cum trebuie sa procedez in cazul in care vreau să mă retrag? Mă pot retrage acum in pragul sesiunii?

Astept niste raspunsuri in limita bunului simt.

Multumesc

1 răspuns:
| theforceofgood a răspuns:

Dacă vrei să te retragi, depui o cerere în acest sens și ți se vor înapoia dosarul cu actele. În caz că vrei să te transferi va trebui să depui o taxă stabilită de facultate.