| mara_9667 a întrebat:

Am terminat facultatea de geografie anul trecut si as dori sa dau titularizarea anul acesta. daca ma poate ajuta cineva sa-mi explice cum trebuie sa procedez.mentionez ca as dori sa ocup un post in bucuresti.intrebarile la care as dori un raspuns: trebuie sa depun dosarul in fiecare sector sau din acest an se depune direct la scoala la care doresc? daca trebuie depus in mai multe scoli dau un singur examen? voi fi repartizata doar in buc? pentru un alt judet trebuie sa depun acolo un alt dosar (spre ex jud ilfov)? programa se mentine de la an la an, pot sa ma pregatesc dupa programa 2008 pana apare cea noua? am mai multe nelamuriri, deci daca ma poate ajuta cineva. multumesc!

Răspuns Câştigător
| stefybx a răspuns:

Pentru titularizare este un concurs anual la care se depune o cerere tip in care se specifica unde doresti sa obtii post in functie de media obtinuta. Programa din 2008 este buna pentru ca nu se schimba de la un an la altul de obicei fiind cam aceeasi in decursul a mai multi ani. Oricum pana in iulie pune-te pe invatat. Succes!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA, ACESTA ESTE Raspunsul meu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Habar nai ce te asteapta fata laughing))))