| luciancostin89 a întrebat:

Am terminat liceul, am luat bacul si ma tot gandesc sa dau la facultatea de mecanica specialitate inginerie mecanica, ma poate indruma cineva sa spuna daca este grea facultatea si specialitatea, daca imi gasesc de munca usor dupa si daca matematica este grea fiindca eu in liceu am fost la profil economic.

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

In Politehnica, ingineria este grea si in primii 2 ani faci matematica si fizica pana la loc comanda. Este adevarat ca si aici, cu exceptia facultatilor de varf, cerintele s-au mai "inmuiat". Daca vei fi un student cuminte, cu minte si silitor, nu vei avea mari probleme. In ceea ce priveste locul de munca, stii bine ca acesta depinde in primul rand de tine, apoi de locatie si, nu in ultimul rand, de relatii si noroc.